Informacje

OŚWIĘCIM. Miał 3 promile i uderzył w ogrodzenie

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 61 – letniego mieszkańca Oświęcimia, podejrzanego o spowodowanie kolizji drogowej w stanie nietrzeźwości.  Mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego mercedesa mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

W czwartek (09.09.2021) tuż po godzinie 15.00 służby ratunkowe interweniowały w związku z kolizją drogową do której doszło na ulicy Świętej Barbary w Oświęcimiu.  Z relacji zgłaszających wynikało, że obok samochodu mercedes leży kompletnie pijany mężczyzna.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 61 – latek kierując samochodem zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. Następnie wysiadł z samochodu, lecz z uwagi na fakt upojenia alkoholowego, nie był w stanie samodzielnie się poruszać.  Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 3,1 promila alkoholu.  Został on zatrzymany i trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych.  Następnego dnia został mu przedstawiony zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania pojazdami oraz kara grzywny. Ponadto w związku z faktem, iż przestępstwo miało związek z nadużywaniem alkoholu, śledczy skierują odpowiedni wniosek do Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend