Biznes, Informacje, Kultura, Sport, Wideo

OŚWIĘCIM. Masz pomysł na rozwój miasta? Zgłoś swój projekt

Trwają prace nad opracowaniem Strategii Rozwoju Miasta Oświęcim na lata 2021-2030. Aktualnie Miasto przystąpiło do kolejnego etapu prac nad dokumentem, polegającego na zebraniu pomysłów na projekty, które przyczynią się do rozwoju Oświęcimia.

Jak informuje magistrat, wszystkie zgłoszenia zostaną poddane analizie celem wykorzystania i ujęcia w nowo tworzonej Strategii Rozwoju Miasta Oświęcim.

Zachęcam Państwa do zgłaszania swoich pomysłów i potrzeb, wypełniając formularz online (link) lub składając w formie papierowej (pdf.), poprzez wrzucenie karty do urny w Urzędzie Miasta Oświęcim, przy ul. Zaborskiej 2.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

35 komentarzy

 1. Nowe lodowisko. Dwa lata temu szacowano koszt na 86 milionów, dziś z powodu inflacji w granicach 100 milionów Co jeszcze? Tor wyścigów formuły 1? Osobiście uważam, że miasta takiego jak Oświęcim obecnie po prostu nie stać utrzymanie lodowiska i drużyny hokejowej.

 2. Oficjalna strona miasta na fb na to samo pytanie w komentarzu odpowiedziala że do końca lipca 2021

 3. @Mieszkaniec Miasta Pokoju

  A czemu nie odwołać się do sprawdzonych rozwiązań ? Może zróbmy wokół Kruków … rondo.

 4. Zróbcie w końcu coś z Krukami niech mieszkańcy mają gdzie odpocząć nad wodą całymi rodzinami, a nie jeżdzić i zostawiać pieniądze na innych strezeżonych kąpieliskach.

 5. hotin bo ci żyłka pęknie, akurat w obecnej sytuacji możecie tylko pomarzyć… ty i małopolskie wilczki typu tego co wyszło z worka i tego, któremu stworzono sztuczne stanowisko – dobry materiał na reklamę pasty wybielającej zęby… także hotinku uspokój hormony… bo długo nie,a potem wcale…

 6. @Anonim
  To 5 zdań opisu projektu też mnie ubawiło. Widać tak długo nasi „menadżerowie” są w stanie skupić uwagę.

 7. Drogi Kazimierzu czy naprawdę chcesz mi wmówić ze moje/twoje szeroko rozumiane zadowolenie z życia zalezy od tego czy wybudujemy sobie pod nosem aquapark,stadion(halę)na 100 000 ludzi,lotnisko czy sztuczna plaze lub rollercoaster?
  Jesli podroze ksztalca to wyciagnij moze wnioski z własnych podrozy i pochyl sie nad tym to co wie nawet plebs w Krasnojarsku ze do szczescia nie sa potrzebne wyłacznie rzeczy materialne 😉 Pozdrawiam serdecznie

 8. Nie wiem, może dlatego, że ankiet wpłynęły dwie i przedłużyli termin?
  Z ciekawości .kliknąłem ten link. Forma jest raczej odrzucająca. „Nazwa projektu” – jakiego projektu do cholery? „Lokalizacja” – kogo, czego – moja? „Krótki opis projektu (5-7 zdań)” – a jak pomysł wymaga trochę dłuższego tłumaczenia, się nie nadaje? „Obszary których dotyczy projekt” – no tak, chodzi o to, żeby ułatwić pracę urzędasom, którzy będą mogli z tego zrobić bazę danych. Spodziewano się pewnie tysięcy odpowiedzi i mając taką bazę urzędasy mogłyby od razu napisać raport: „wpłynęło 187 ankiet z obszaru Edukacja pokojowa i 534 z Polityka senioralna”. Kto powymyślał coś takiego? Obowiązkowo trzeba podać adres mailowy. Po co? A jak nie mam ochoty?

 9. @Zadowolony z życia Obatel Rysiu

  To jest kwestia z jednej strony aspiracji (czy mogę oczekiwać czegoś lepszego niż mam obecnie) a z drugiej strony możliwości porównania i spojrzenia z zewnątrz.

  W 2015 byłem na wyprawie w okolicach Krasnojarska. Ludzie we wsiach na Syberii żyją w innym świecie. Brak mediów, brak bieżącej wody i kanalizacji, brak transportu publicznego, wychodki za domem. Ogólnie bieda. Ale powtarzają dokładnie to co ty: „żyje nam się tu bardzo dobrze a prezydent Putin robi świetną robotę”.

 10. Mieszka mi sie tu wiecej niż bardzo dobrze.Dziękuje i pozdrawiam i doceniam dobrą robotę.

 11. Na stronie um jest informacja, że: „badanie będzie prowadzone w dniach od 8 do 30 kwietnia br.”. Czyli że już od dawna nieaktualne

 12. Chyba już czwarty raz pytam: Jaki jest termin na nadsyłanie tych propozycji ?!

  Żeby tak podstawowej informacji nie podać…

 13. @masterkosa

  Niestety, pełna zgoda – narzekanie to nasza cecha narodowa.
  Zamiast wypisywać wciąż krytyczne opinie w komentarzach, spróbujmy napisać projekt/koncepcję/pomysł i wysłać za pomocą przygotowanego wniosku!
  Mimo różnych problemów, w naszym mieście zaszło już wiele pozytywnych zmian.
  Pozdrawiam!

 14. DO OŚWIĘCIMSKICH MALKONTENTÓW w myśleniu,
  ktorych dostrzegam jakąś dziwną niepamięć…
  Nick „pytek” ujął to dosyć trafnie. Czy naprawdę chcecie podróży w przeszłość (nie tak daleką – ćwierć wieku)? Wtedy Oświęcim omijano szerokim łukiem bo nie było tu nic godnego uwagi (poza brzemieniem KL Auschwitz, klubem hokejowym i zakładami chemicznymi).
  Czy mit „mostu duchów” (de facto –
  nie istniejącego) dlugo będzie spędzał wam sen z powiek?
  Czy rynek w obecnej formie rzeczywiście wydaje sie wam taki zly w porównaniu z „teczą” na bunkrze (wątpliwą ozdobą)?
  Jacy z was kierowcy skoro przeszkadzają wam „elki” w małym mieście powiatowym? Winicie miasto (wraz z infrastrukturą) za korki?
  Nie wiecie, że winni korków są głównie kierowcy – my wszyscy?
  Nie wpadliście na pomysł by przesiąść sie czasem na rower?
  Czy wypełnienie krótkiej ankiety przewyższa wasze możliwości intelektualne?

  Nie znam i nie chcę znać odpowiedzi na powyższe pytania…
  Chcialbym tylko wiedzieć co tu jescze robicie? (poza narzekaniem). Pakujta ludziska mandżur i jedźta „tam gdzie lepiej”. Co was tu trzyma? Uciekajta tam gdzie pieprz rośnie skoro wam tu źle. Na koń! Na słoń! Na wóz drabiniasty! Kto co ma i WIO! z miasta skoro takie
  złe. 😛

 15. Jedyna rzecz nie do zrealizowania w morzu NIEZBĘDNYCH inwestrycji to obniżenie podatków.,

 16. @pit
  „niech sobie krakowskie po Krakowie jeżdżą, olkuskie po Olkuszu, a chrzanowskie po Chrzanowie”

  Ja pier… Nie wierzę własnym oczom. Wróćmy do czasów kiedy ulicą Dąmbrowskiego pędzono krowy i jeździły wozy drabiniaste.

  Kury wam te L-ki porozjeżdżały, żeście na nie tacy cięci ?!

  @Rotan
  „Tylko nie utwardzenie ścieżki na Kamieniec.”
  Wcale bym się nie zdziwił gdyby na tym utwardzeniu się skończyło. No bo cóż mądrzejszego ta nasza waaadza jest w stanie wymyśleć ?

 17. @Zadowolony? co prawda to prawda, z tymi L-kami to mógłby ktoś porządek zrobić, niech sobie krakowskie po Krakowie jeżdżą, olkuskie po Olkuszu, a chrzanowskie po Chrzanowie.

 18. Trzeba zaprojektować inny sposób myślenia włodarzy oświęcimskich! Najpierw szalone inwestycje na betonowym rynku. Później budowa „Galerii prawie każdej ulicy Oświęcimia – co skutkowało skuteczną likwidacja małych sklepów! Dziesiątki „Elek” na tak już zakorkowanych ulicach Oświęcimia! Szalony pomysł z „Mostem duchów”. Podnoszone podatki, opłaty za np. kanalizacje i wodę, a przymykanie oczu na puste duże autobusy wałęsające się po ulicach Zasola! Wożące powietrze. Obraz Oświęcimia. I co tu jeszcze projektować?

 19. @Rotan

  Popieram

  @hotin

  Życzę rządowi pis tyle sympatii ile ty dostajesz empatii (od moderatorów stron, które obsiadłeś)

 20. Tylko nie utwardzenie ścieżki na Kamieniec. Jeżdżę tam na rowerze i chodzę pieszo. Trochę niedogodności, ale ma ten odcinek coś dzikiego, bliskiego naturze. Stanowcze NIE.

 21. Hej ! Urząd Miasta, dalej śpicie ?!

  Jeszcze raz proszę o podanie terminu na składanie propozycji.
  Chociaż pierwsza propozycja jest oczywista: „Zwiększenie kompetencji urzędników Urzędu Miasta”.

 22. Zobaczywszy wpisy hotina wzrok mój omija je łukiem. Przdz to zdrowszy jestem i szczęśliwszy.

 23. No i ja mu wtedy mówię. Hotin, ty weź przeczytaj coś nastukał zanim naciśniesz Enter.

 24. Usuńcie chwieruta od władzy a wszystko co dobre i potrzebne dla nas zrobi się samo

 25. @ Krystyna, ale na tym polega demokracja, że władza ma pytać ludzi co chcą, a nie uszczęśliwiać ich na siłę. To co pasuje urzędnikom nie zawsze pasuje mieszkańcom. Ludzie narzekali, że budując parking na Dworcu nie pytali ludzi. Teraz pytają, to ludzie też narzekają. Jakby się nie obrócił to z przodu d… i z tyłu d…

 26. @Człowiek

  Jak ktoś nie ma pomysłów to niech się nie pcha do władzy. To trochę tak jakby Sejm rozsyłał ankiety, w których pyta obywateli jak mają być skonstruowane ustawy ?

 27. Kazimierz. Opanuj się chłopie. To standardowe wyprowadzenie pieniędzy. Tak działają samorządy ze słupami w całej Polsce.

 28. O zacofaniu Oświęcimia i kompletnej degrengoladzie umysłowej najlepiej świadczy fakt, że Urząd Miasta nawet takiej prostej ankiety nie umiał zrobić siłami swoich pracowników i zlecił to firmie z Krakowa o dumnej nazwie Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji.

  Eech, smutne.

 29. Zapomnieliście napisać do kiedy czekacie na te propozycje.
  Profesjonaliści.

 30. Proponuję w końcu nowy jeden budynek Urzedu Miasta, bo ten teraz porozrzucany, stary i straszy.

Send this to a friend