Informacje, Sport

OŚWIĘCIM. Mapa bezpiecznych i czystych kąpielisk w powiecie oświęcimskim

Sprawdź mapę bezpiecznych kąpielisk w twojej okolicy. W Serwisie Kąpieliskowym można sprawdzić aktualne informacje o wszystkich kąpieliskach w Polsce, gdzie bezpiecznie można spędzić czas z rodziną i znajomymi. W portalu dostępne są informacje statusie kąpielisk (otwarte/zamknięte) wraz z ich opisem i mapką.

Link do Serwisu Kąpieliskowego

Mapa Serwisu Kąpielowego

Sezon kąpielowy

Oficjalny sezon kąpielowy w Polsce trwa od 1 czerwca do 30 września (w tych ramach czasowych sezony kąpielowe dla poszczególnych kąpielisk rozpoczynają się i kończą). Badania wody w kąpieliskach realizowane są zgodnie z ustalonym harmonogramem pobierania próbek, który obejmuje jedno badanie nie wcześniej niż 10 dni przed otwarciem sezonu kąpielowego danego kąpieliska oraz nie mniej niż trzy próbki w sezonie kąpielowym (lub dla kąpielisk w którym sezon kąpielowy nie przekracza 8 tygodni nie mniej niż dwie próbki), w okresie funkcjonowania kąpieliska, tak aby przerwa między badaniami nie przekraczała miesiąca.

Kąpielisko w Kaniowie
Zalew Balaton Trzebinia
Kąpielisko „ŁYSINA” w Bieruniu
Jezioro Kruki w Oświęcimiu / ZAKAZ KĄPIELI

Badania wody w kąpielskach

Woda w kąpieliskach jest monitorowana pod kątem występowania przekroczeń zanieczyszczeń mikrobiologicznych (Escherichia coli, enterokoki) oraz obecności w wodzie zakwitu sinic (smugi, kożuch, piana), rozmnożenia się makroalg lub fitoplanktonu morskiego lub obecność innych zanieczyszczeń, takich jak materiały smoliste, szkło, tworzywa sztuczne, guma oraz inne odpady (w ilości nie dającej się natychmiast usunąć z wody).

Źródło: Serwis Kąpieliskowy

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. PJCh chciał zrobić kąpielisko ale PiS mu nie pozwolił. Tak mi mówił Marek.

  2. Ta mapa świetnie pokazuje, jak od lat marnujemy potencjał. Chyba, że Oświęcim ma tylko kojarzyć się z Auschwitz?

Send this to a friend