Informacje

OŚWIĘCIM. Księgowa przywłaszczyła prawie 2 mln zł

11 czerwca 2022 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu w areszcie tymczasowym osadzili 66–letnią mieszkankę powiatu oświęcimskiego podejrzaną o przywłaszczenie 1 850 000 złotych.  O areszcie tymczasowym zdecydował Sąd Rejonowy w Oświęcimiu na wniosek Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu.

W ubiegłym tygodniu (9.06.2022) policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy wykonywali czynności zlecone przez Prokuraturę Rejonową  w Oświęcimiu, mające na celu zebranie dowodów w sprawie przywłaszczenia przez księgową pieniędzy zgromadzonych w Pracowniczej Kasie Zapomogowo – Pożyczkowej.

W trakcie czynności ustalono, że w ciągu trzynastu lat 66 – latka dokonała przywłaszczenia pieniędzy w kwocie 1 850 000 złotych na szkodę ponad tysiąca osób. Pokrzywdzeni to głównie przedstawiciele placówek oświatowych z terenu powiatu oświęcimskiego.

W piątek (10.06.2022) podejrzana została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu gdzie na podstawie zebranych dowodów został jej przedstawiony zarzut przywłaszczenia mienia o znacznej wartości, do którego podejrzana się przyznała. Wprost z Prokuratury 66-latka została doprowadzona przez oblicze sędziego Sądu Rejonowego w Oświęcimiu, który na wniosek prokuratora  zastosował wobec podejrzanej trzymiesięczny areszt tymczasowy.

Za  dokonane przestępstwo podejrzanej grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

  1. 66 lat to już przecież emerytka to jeszcze przez 6 lat chciała uzupełnić zapasy ?

  2. Ma prawie 2 duże bańki. Jak dobrze pomyślała to już nie do odzyskania. Za to fundniemy jej być może dożywotnią opiekę lekarska, wikt i opierunek. Jak na starość to nie najgorsza perspektywa.

  3. Jak to możliwe, że przez tyle lat nikt tego nie zauważył? Parę osób powinno za to beknąć.

Send this to a friend