Informacje

OŚWIĘCIM. Kradł studzienki kanalizacyjne

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymaniem oraz postawieniem 19 zarzutów zakończyli przestępczy proceder, którym trudnił się 25 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Złodziej, nie bacząc na zagrożenie, które stwarzał dla osób postronnych skradł kilkadziesiąt kratek i pokryw ze studzienek kanalizacyjnych na terenie Zatora oraz kilku innych powiatów.

W listopadzie ubr. w ciągu kilku dni nieznany sprawca działając na terenie Zatora dokonał kradzieży kilkudziesięciu metalowych pokryw do studzienek kanalizacyjnych. Poszukiwaniami sprawcy kradzieży, który swoim bezmyślnym i karygodnym działaniem mógł zagrozić życiu i zdrowiu innych osób zajęli się policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze.

Funkcjonariusze sprawdzając skrupulatnie każdy ślad, ustalili, że związek z tym procederem ma 25 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Początkiem grudnia  mężczyzna został zatrzymany. Na podstawie zebranych dowodów przedstawiono mu trzy zarzuty kradzieży na terenie Zatora.

Analiza podobnych czynów do których doszło na terenie innych powiatów pozwoliła na powiązanie sprawcy z kradzieżami dokonanymi  na terenie powiatów: chrzanowskiego, wadowickiego oraz olkuskiego. W związku z powyższym w dniu 22 marca br. podejrzanemu zostało przedstawionych kolejnych 16 zarzutów.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci ustalili także, że skradzione elementy metalowe, których szacowana wartość to blisko 50 tysięcy złotych,  podejrzany sprzedał w punktach skupu złomu na terenie województwa śląskiego.

Za kradzieże sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend