Informacje

OŚWIĘCIM. Koniec pewnej epoki, schody na bulwary zostaną zamknięte

Ruszyła budowa dwukondygnacyjnego podziemnego parkingu wraz z zagospodarowaniem terenu w rejonie ul. Berka Joselewicza i ul. Bulwary. Teren inwestycji został ogrodzony. Wykonawca przygotował tymczasową organizację ruchu, która polega na wyłączeniu z użytkowania schodów prowadzących z ul. Berka Joselewicza na planty. Zejście zostanie zamknięte 11 października. Na bulwary będzie można przejść schodami od strony ul. Dąbrowskiego przy wzgórzu zamkowym. W dalszym ciągu jest utrzymana możliwość parkowania przy ul. Bulwary, choć już w nieco ograniczonym zakresie.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

28 komentarzy

 1. Przecież widać, że „Ewka” i „Roman” to ten sam pisowski troll. Taka sama składnia, takie same epitety. Musisz się trollu bardziej postarać.

 2. Za Januszem niestety ciągnie się kompleks prowincjusza. To jest człowiek, który miasta nie rozumie i się go boi. Myśli, że jak w Bielanach cywilizacja przyszła razem z betonem i asfaltem to w Oświęcimiu będzie tak samo. A tymczasem nie. Asfalt niekoniecznie musi dać ludziom szczęście. Czasem bardziej cieszy praca spełniająca aspiracje, sukcesy dziecka w dobrej szkole czy fakt, że teatr albo orkiestra z twojego miasta osiąga sukcesy na świecie. Ale to są dla Janusza sprawy abstrakcyjne. Beton przysłonił mu człowieka.

 3. Kolejna nietrafiona i megalomańska inwestycja Janusza. Wystarczyło uporządkować istniejący parking, może go delikatnie rozbudować. Ale nie… Od razu trzeba amfiteatry budować za dziesiątki milionów złotych. Ten chłop nie potrafi robić skromnych inwestycji na miarę potrzeb i zasobności. Tylko megalomańskie budowle typu park and ride, most duchów, pusty park na Kamieńcu, kible za pół miliona, altany z pączkami za pół miliona. Wiadomo, sam zarabia 20 tysięcy miesięcznie tyle co prezydent Warszawy to wydaje mu sie, że i u nas warszawskie inwestycje muszą być. Skromności życzę na te ostatnie dwa lata prezydentury.

 4. @ Psy szczekają, karawana idzie dalej

  Do tych matołów rzeczowy argument nie dotrze. Wszystko co wykazuje absurdalność inwestycji PJCh jest „atakiem PiSu”.

  Ps. Muszę mieć cholernego pecha bo jeszcze nigdy nie widziałem na tym parkingu 100 zajętych miejsc.

 5. No tak, była kasa to trzeba wziąć. Typowa samorządowa patologia.
  To przyjrzyjmy się naszej stacji. Stacja według dostępnych danych kilka lat temu obsługiwała do 700 pasażerów dziennie. Możemy założyć, że spora część z nich to uczniowie, studenci i dorośli nie posiadający samochodów. Prezydent wybudował bunkier na 300 miejsc, kolejarze dołożyli coś ze 100 i starosta na okolicznych drogach też coś dołożył. Dworzec jest w miarę spoko skomunikowany komunikacją miejską i ponadlokalną. Wynika, że każdy pasażer kolei w tej chwili musi dojechać na stację samochodem i do tego pojedyńczo.
  Nawet jak w wyniku remontów nagle okaże się, że nie trzeba do Krakowa czy Katowic tłuc się jakimś bydłowozem, to jaki przewidujesz wzrost przewozów koleją dla lokalnych mieszkańców?W Oświęcimiu raczej nie pojawią się pociągi dalekobieżne w istotnej ilości, jak w Tychach czy Pszczynie.
  Piszesz, że już 100 miejsc jest zajętych. No dobrze, ale skokowy udział wziął się z gradobić dwa lata temu. Wielu posiadaczy samochodów odkryło, że jest DARMOWY bezpieczny parking. Czy będą z niego korzystać jak w końcu trzeba będzie za niego zapłacić?
  Zdaję sobie sprawę, że coś z terenem po hotelu trzeba było zrobić. Ale może zwykły parking na 100 miejsc byłby wystarczający? Koszty też pewnie ze 30 razy mniejsze i starczyłoby na dwa żłobki z zaoszczędzonych pieniędzy.

 6. P&R był zrobiony w owym czasie gdyż wówczas można było pozyskać środki zewnętrzne na taką właśnie inwestycję, ale pamiętam dobrze że już wtedy mówiono, że efekt będzie jak PKP zmodernizuje tory, stację i to się dzieje.
  Jeżdżę codziennie tamtędy i widzę że jest100-150 samochodów na parkingu P&R i niemal cały obok dworca.
  Więc skończcie z tym wiecznym tematem P&R. Na Bulwarach będzie nowy parking i super. Będzie płatny i to już wiemy dawno bo był temat na SM. Dobrze wszyscy myślący wiedzą że jest problem w Rynku zaparkować. Często jeździć trzeba 5-10 min dookoła żeby coś znaleźć. Płatność powoduje rotacje, a zważywszy opłaty w innych miastach nie należy nudzić.

 7. A pracownikom MOPSu mam tylko tyle do powiedzenia. Walcie się ! My sobie teraz parking budujemy. Hehehe.

 8. Rozumiem że na p&r Planty miejsca będą za darmo ;i miejscowy włodarz dostarczy tłumom turystów na rynek dowóz dorożkami ,o ile nie pogubią kół na otoczakach.

 9. Czy ktoś wie co się stało ze sklepem papierniczym na Rynku w Oświęcimiu? Jakoś tak dziwnie jest tam pusto. Może remont planują?

 10. Przykład P&R pokazuje, że PJCh ma świetny węch społeczny i doskonale diagnozuje czego Oświęcimianom potrzeba.

 11. A ja słyszałem, że tusk wykupił już pół Oświęcimia … I że niemcy już prawie przejęli zakłady chemiczne… i że rząd przekazał chwierutowi wielkie zapasy węgla dla mieszkańców, ale chwietut je chytrze ukrywa …

 12. @rafcio. Uchowaj Boże Oświęcim przed popisem do końca ukrywającym przed mieszkańcami przewał z amfiteatrem i remontem rynku.

 13. …. z tego co słyszałem…….(niezły masz poziom) – wystarczy wejść na stronę Miasta i pogrzebać dane budżetowe a nie …z tego co słyszałem….

  ja słyszałem żeby węgla nie kupować, ale byłem mądrzejszy i kupiłem jeszcze wtedy po 2100 zł

 14. Z tego co kiedyś słyszałem to Oświęcim jest strasznie zadłużony. Rok czy dwa lata temu miał już wchodzić kanclerz ale nie wiem dlaczego go nie było. Odnośnie parkingu może komuś przeszkadzało to że był za darmo i miasto z tego nic nie miało.

 15. Oświecim sie zwija,pod rządami członka Platformy z nazwy Obywatelskiej. Nawet schody potrafi zlikwidować,byle by tylko devoloperom dobrze zrobić.

Send this to a friend