Informacje

OŚWIĘCIM. Konferencja: Innowacyjna Małopolska. Innowacyjna gospodarka komunalna

Spotkanie w Oświęcimiu rozpoczniemy od rozmowy eksperckiej. Prowadzący konferencję Zbigniew Bartuś zasypie swoją rozmówczynię Panią Annę Kornecką, dyrektor Instytutu w Stowarzyszeniu Program Czysta Polska, pytaniami dotyczącymi zielonej energii, transformacji energetycznej oraz efektywnego wykorzystania w tym procesie odnawialnych źródeł energii. Porozmawiamy także o obecnym kryzysie surowcowym, zagrożeniach dla środowiska, które przyniósł oraz sposobach na jego rozwiązanie.
W drugiej części wraz z zaproszonymi ekspertami zastanowimy się jak modyfikować praktyki przedsiębiorców i nawyki konsumentów, aby skutecznie zamknąć obieg surowców oraz co zrobić, aby uczynić z odpadów ceniony materiał mogący stać się źródłem zysku. Dowiemy się jak tworzyć infrastrukturę służącą gromadzeniu, sortowaniu i recyklingowi odpadów, tak by generowała dochody, a nie straty. Poznamy również innowacyjne rozwiązania, których w tej branży jest naprawdę sporo, a które mają wpływ na funkcjonowanie całych lokalnych społeczności. W panelu udział wezmą: Wojciech Blecharczyk – ekspert z MPEC S.A. w Krakowie, Luiza Bortkiewicz – Prezes Zarządu firmy Idealbin, Mariusz Rajca – Prezes Zarządu spółki TOMRA Sorting oraz Witold Śmiałek – Członek Zarządu KHK w Krakowie.
Część konferencyjną wydarzenia również zakończymy rozmową ekspercką. Tym razem dotyczyć ona będzie systemu kaucyjnego, który, wzorem państw zachodnich, ma niebawem działać także w Polsce. Rozmówcą Zbigniewa Bartusia tym razem będzie Piotr Wołejko, ekspert ds. społeczno-gospodarczych Federacji Przedsiębiorców Polskich.
Podczas rozmowy przybliżone zostaną założenia systemu kaucyjnego oraz uwarunkowania i wyzwania, które będą kluczowe dla stworzenia sprawnego i funkcjonalnego systemu.
Po konferencji zainteresowanych uczestników zaprosimy na wyjazd studyjny do Miejsko-Przemysłowej Oczyszczalni Ścieków w Oświęcimiu.
Aby wziąć udział w konferencji należy się zarejestrować. Link do rejestracji znajduje się tutaj https://innowacyjna.malopolska.pl/innowacyjna-gospodarka-komunalna/

Data: 27 października 2022 r.

Godzina: 10.00-13.20 (plus wyjazd studyjny)

Miejsce: konferencja odbędzie się w formie hybrydowej – stacjonarnie w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu (ul. Nojego 2B) oraz online

Moderowanie konferencji: Zbigniew Bartuś

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend