Informacje

OŚWIĘCIM. Kolejne opłaty w górę, tym razem za odbiór śmieci

Na mocy uchwały Rady Miasta Oświęcim z 31 sierpnia 2022 r. wzrasta opłata za odbiór odpadów komunalnych. W 2023 roku miesięczna stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, zbieranymi i odbieranymi w sposób selektywny wynosi 30,00 zł za każdą osobę.
W przypadku, gdy na danej nieruchomości odpady nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny stawka opłaty podwyższonej sięga 60,00zł miesięcznie za każdą osobę. Pierwszą ratę według nowych stawek zapłacimy dopiero 15 kwietnia.

Dla właścicieli nieruchomości posiadających Kartę Dużej Rodziny opłaty są mniejsze i wynoszą o 5,00 zł mniej miesięcznie za osobę. Z kolei właściciele domów kompostujący bioodpady w przydomowym kompostowniku zapłacą 5,00 zł mniej miesięcznie na nieruchomość.

Wprowadzone zmiany nie wymagają złożenia przez mieszkańców ponownej deklaracji.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

12 komentarzy

 1. Chociaż nie jest u nas jeszcze najgorzej. Bo na przykład w Wadowicach: „Coraz więcej witryn przy ulicach przylegających do wadowickiego rynku świeci pustkami. Z prowadzenia biznesu wycofują się tu nie tylko sklepikarze i restauratorzy. Z kolei miejsca po „spożywczkach” i knajpach zajmują głównie sklepy z używaną odzieżą. Z centrum wyprowadziła się już nawet policja i po niej też został pustostan… Kraty lub zabite deskami witryny sklepów to coraz częstszy widok na ulicach w rejonie wadowickiego rynku. Jak policzyli wadowiccy kupcy, w ciągu ostatnich lat w centrum miasta zamkniętych zostało ok. 50 sklepów i punktów usługowych. Tylko w nielicznych przypadkach pojawia się w ich miejsce następcy.”

 2. @ Piotr

  Tiiiaaaa. Typowy bełkot z braku argumentów.

  Inflacja to trend światowy.
  W innych krajach jest jeszcze gorzej.

  Wiesz czym się różnimy? Ty w to wierzysz…

  Jeśli już przywołujesz Czechy to sprawdź jakie tam mają ceny na stacji paliw „Benzina” (Orlen jest właścicielem). Oczywiście mniej. Jest tylko jedna różnica – u nich nie obniżono Vatu….

  Do pandemii nawet nie wracam. Miejmy nadzieję, że Jarosław K. poniesie kiedyś konsekwencje prawne.

 3. @ZIBI
  „To jest pokłosie dobrego ładu i szlejącej inflacji którą nam rząd PIS u zgotowali.” – taaa, słodkie pierdy.
  Za inflację w Czechach, na Litwie, w Niemczech, w Holandii czy w USA, też PiS odpowiada ? Chłopie, czy te brednie nie obrażają twojej inteligencji (masz ją jak rozumiem ?) ?. PiS ma swoje za uszami i należy mu się krytyka ale sensowna. A co do wydatków budżetowych, które po części ją nakręciły to z tego co pamiętam to opozycja domagała się ich zwiększenia, vide 500+ dla wszystkich rodzin a nie tylko dla 3+ (jak pierwotnie planowano), stawianie zbędnych szpitali polowych w pandemii (bo PiS nic nie robi i „zabija” Polaków), itd. itp. Pandemia była dla całego świata nowym doświadczeniem i wiele rządów było nadreaktywnych. Polski chyba mieścił się w mainstreamie.

  Zdrowian w Nowym Roku !

 4. EL-KA to sieć ABC, wraz a Lewiatanem należy do Eurocash. Zlikwidowali jeden, aby konkurencji nie było. Nie wiedziałem, że Eurocash należy do Pisu.

 5. Dowiedziałem się, że „elka” – rodzinny spożywczak na Szpitalnej jako kolejny padł ofiarą „polskiego ładu” i pisowskiej polityki gospodarczej. Wielka szkoda, bo to sympatyczny sklep był i sympatyczny personel miał.
  R.I.P.

 6. Z jakiegoś powodu ( zgadnijcie jakiego ) przez cały listopad i grudzień do Świąt śmieciary przyjeżdżały do każdego śmietnika codziennie, nawet, gdy kubły były puste. Nigdy takiej częstotliwości wywozu nie było. Normalne nabijanie kilometrażu przez ZUK. Co na to radni? A, sorry mają tam etaty.

 7. @ZIBI Podaj listę przędsiębiorstw startujących w przetargu na wywóz śmieci.

 8. To jest pokłosie dobrego ładu i szlejącej inflacji którą nam rząd PIS u zgotowali.Zmiany w podatku PIT i CIT zrobiły swoje,samorządy w całej Polsce poniosły w tym roku duże straty w finansach samorządowych. Co do innych miast w których rządzi PIS tam strumieniem leje się kasa z budżetu państwa tam są nasi tam jest kasa.,inni muszą podnosić podatki,opłaty, żeby utrzymać budżet na odpowiednim poziomie. Podwyżki dla urzędników też pochłonął duże pieniądze.

 9. Na niektóre sprawy (jak inflacja) Chwierut jest za krótki. Mało tego, nawet rządy (w tym amerykański) są za krótkie. I tu nie ma o co kruszyć kopii. Trzeba zdławić popyt i inflacja sama spadnie – tak to zawsze działa.
  Na inne sprawy (jak zarządzanie Oświęcimiem) jest za głupi. Tu w sumie też nie ma o co kruszyć kopii. Po prostu następnym razem trzeba nam mądrzejszego prezydenta.

 10. I znowu Chwierut zarządza podwyżki dla zwykłych ludzi. Czy on już nie ma litości nad mieszkańcami Oświęcimia? Matki – rozpaczają, polskie dzieci płaczą, a bierny Chwierut siedzi w sobie w tym swoim gabinecie na Zaborskiej i nic, wcale go to nie wzrusza. A przecież gdyby się postarał na pewno do podwyżek by nie doszło, tak jak w innych miastach w Polsce, w których rządzi pis.

 11. Jak to? Żaden pisior nie chce krzyczeć, że te podwyżki to przez Chwieruta? Że jego wina?
  No co z wami, hotiny, gdzie wasze bluzgi?
  A może nie wierzycie już, że lud może być aż tak ciemny?

Send this to a friend