Informacje

OŚWIĘCIM. Kolejne dofinansowanie na hokej z budżetu miasta w wysokości 850 tys. zł

W Urzędzie Miasta podpisano umowę na promocję Oświęcimia przez sport. Drużyna hokeja na lodzie Re-Plast Unia Oświęcim otrzymała kolejne dofinansowanie z budżetu miasta w wysokości 850 tys. zł. Dokument sygnowali prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut i prezes spółki Oświęcimski Sport Paweł Kram. Na spotkaniu obecny był prezes Towarzystwa Hokejowego Unia Oświęcim Mariusz Sibik. – To dla nas duży zastrzyk finansowy. Te pieniądze pozwalają zabezpieczyć płace trenerom, kontrakty, wyjazdy, organizacje meczów, rywalizować z najlepszymi drużynami. Na pozostałe wydatki, jak sprzęt hokejowy, stypendia pieniądze pozyskujemy od innych sponsorów – mówi prezes Mariusz Sibik.

Prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut zaznacza, że dotacje od lat zapewniają stabilne funkcjonowanie hokeja i walkę o najwyższe cele. – Mamy nadzieję, że medal jest w naszym zasięgu, a jaki będzie życie pokaże. Wszyscy chcemy, by był z najcenniejszego kruszcu. Podziękowania kieruję do sponsora tytularnego, firmy Re-Plast, która od lat wspiera drużynę i dzięki temu wielokrotnie, wspólnie, możemy mieć satysfakcję z osiąganych wyników.

Przed biało-niebieskimi jeszcze mecze rundy zasadniczej Polskiej Hokej Ligi oraz decydująca faza play-off. – Po Pucharze Polski wracamy na ligową taflę. Przed nami dość dużo ważnych meczów, tym bardziej że jesteśmy już w czwartej rundzie sezonu zasadniczego. Mam nadzieję, że utrzymamy się w czołówce tabeli, że postaramy się utrzymać jednak na drugim miejscu i play -off zaczniemy z tego wyższego poziomu – mówi Paweł Kram, prezes spółki Oświęcimski Sport.
Prezydent podkreśla, że hokej buduje markę i wizerunek Oświęcimia oraz integruje społeczność miasta. Przypomina, że miasto przystąpiło do największego w ostatnich latach przedsięwzięcia, jakim jest rozbudowa i przebudowa hali lodowej. – Mam nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu podpiszemy umowę na projekt i będziemy chcieli wspólnie z klubami, osobami, które są zaangażowane w sport i mają dobre intencje, szukać korzystnych i funkcjonalnych rozwiązań. Aby obiekt był dostosowany do potrzeb wszystkich użytkowników. Wierzę, że w tej dekadzie uda się nam ten cel wspólnie osiągnąć – dodaje.

Miasto Oświęcim jest głównym partnerem drużyny Re-Plast Unii Oświęcim i od kilku lat większościowym udziałowcem spółki Oświęcimski Sport.
Rolą spółki jest kreowanie pozytywnego wizerunku Oświęcimia w mediach jako miasta stwarzającego warunki do rozwoju i upowszechniania sportu. Hokeiści promują Oświęcim podczas rozgrywek ekstraligowych, a herb miasta jest między innymi na koszulkach zawodników, banerach reklamowych i materiałach promocyjnych oraz stronie internetowej i portalach społecznościowych.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

18 komentarzy

 1. Za chwile będą wybory. Mam nadzieję, że obywatele już posmakowali POwskiego zamordyzmu. Mam nadzieję, że nie będzie już POwskiego prezydenta ale taki który zadba o potrzeby mieszkańców a nie wybrańców.

 2. To skoro ten hokej w Oświęcimiu jest taki ważny to powiedz mi kto gra w pierwszej drużynie.Sami zagraniczni zawodnicy 3/4 drużyny i kilu Polaków z innych klubów, a gdzie są nasi wychowankowie skoro tyłu zawodników z Oświęcimia trenuje.

 3. Nemo bądź precyzyjny jak odwołujesz się do grafiku:
  – w weekend są 4 mecze ligowe
  – zajęcia w tygodniu zaczynają się nawet od g.6 a kończą o 23:40
  – zapomniałeś o figurowcach
  – w Oświęcimiu jest najwięcej drużyny amatorskich w Polsce (w nich grają studenci, pracownicy, prezesi, kierownicy itd)

 4. 1. Ile rocznie kosztuje mieszkańców utrzymanie drużyny hokeja .

  Patrzę na grafik hali lodowej z tego tygodnia –

  Hokej w różnych wersjach + szkoły o profilu hokejowym.

  Gdzie reszta mieszkańców ?

  Zapraszamy na ślizgawki w dniach:

  SOBOTA 06.01.2024 GODZ. 18.00 – 19.00

  Jedna ślizgawka ? Nie ma chętnych ?

  Może lepiej te 850 tysięcy przeznaczyć na darmowe ślizgawki dla mieszkańców w szczególności dzieci.

 5. do: Dość
  Hokej powinien być finansowany jedynie z pieniędzy sponsorów…. taaaakkkk – a piłka nie?
  a na infrastrukturę w szkołach (czytaj boiska) chcesz inwestować…

  Oświęcim zawsze żył, był i jest kojarzony z hokejem. I jestem z tego dumny.

 6. Do Mario Kórnik:
  Jak ciebie ktoś w nocy przewiezie na masce ,i połamie ci kości to zobaczymy czy będziesz taki mądry .

 7. Infrastruktura dla dzieci w szkołach kuleje, rozpadające się boiska z czasów PRLu, brak stołówek, ale hokeiści dostaną. Hokej powinien być finansowany jedynie z pieniędzy sponsorów. Byłyby wyniki to i sponsorzy sypaliby kasą. Dość wyrzucania pieniędzy w błoto. Rady osiedli dostają marne grosze, ale ulubiony sport prezydenta zawsze wielkie pieniądze. Dość tego.

 8. Dzięki, 🏒 w takim małym miasteczku coś wspaniałego. A piesi niech sobie mózg doświetlą

 9. I to jest dobra informacja noworoczna.

  Mimo iż PP nie po naszej myśli, ale walczymy dalej.

  Jedyny prezydent, który dba o oświęcimski hokej. Inni tylko dużo szumu.

 10. Może coś da kumpel zPO Sowa i ta co się nie dzieli tylko piastuje i podatników oszukuje. Oba sejmowe klakierzy.

 11. Za 850 tyś zł można doświetlić około 20 przejść dla pieszych.A tak pieniądze wyrzucone w błoto.Spotkamy się na wiosnę przy urnach wyborczych.

 12. Czy za 850 tys. zł nie da się zmodernizować boiska przy którejś ze szkół? Gdzie wzgląd na nas mieszkańców? Dobrze że wiosna nadejdzie szybko 👍 Czas na zmiany!

 13. Ile można za taką kwotę przejść dla pieszych doświetlić żeby byli widoczni ale po co. Co z tego ma zwykły mieszkaniec

 14. 850 tys. zł. Pewnie na pół roku. A prezio mówił że nie ma 300 tys na budżet obywatelski. Hit?

Send this to a friend