Sport

OŚWIĘCIM. Kibice spotkali się z drużyną i sztabem szkoleniowym Re-Plast Unii Oświęcim

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu kibice spotkali się z drużyną i sztabem szkoleniowym Re-Plast Unii Oświęcim. Rozmawiano o tym co było, ale też o tym co przyniesie nowy sezon.

Biało-niebiescy kończą okres przygotowawczy. Do rozegrania pozostał im już tylko jeden mecz sparingowy z GKS-em Tychy, który odbędzie się dziś o 18:00.

Jesteśmy zadowoleni z tego, jak przebiegły przygotowania do sezonu. Rozegraliśmy osiem meczów kontrolnych, przed nami jeszcze jedno takie spotkanie. Jedynym problemem były kontuzje, ale one są przecież elementem tego sportu

– przyznał Nik Zupančič, trener oświęcimian, który został poproszony o porównanie obecnego zespołu do tych z poprzednich lat.

Ciężko porównać ze sobą zespoły sprzed lat. Wydaje mi się, że w naszej drużynie jest teraz więcej szybkości i będzie to też wam, kibicom, dawało więcej satysfakcji z meczów. Chcemy grać skutecznie i ładnie dla oka.

Zarówno trenerzy, jak i zawodnicy zgodnie podkreślali, że poziom polskiej ekstraligi systematycznie się podnosi, a w zbliżającym się sezonie aż sześć ekip ma medalowe aspiracje.

Nie brakowało też luźniejszych pytań i odpowiedzi. Obcokrajowcy chętnie opowiadali o tym, co podoba im się w Oświęcimiu i które potrawy polskiej kuchni przypadły im do gustu. Carl Ackered uwielbia polskie zupy, a szczególnie rosół, a Ville Heikkinen często zamawia żurek.

Po rundzie pytań zawodnicy byli do dyspozycji kibiców. Nie zabrakło więc wspólnych zdjęć, autografów i słów wsparcia.

Za gościnę dziękujemy Leszkowi Palusowi, dyrektorowi Miejskiej Biblioteki Publicznej, który jest wieloletnim kibicem naszego klubu.

Źródło: Unia Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend