Informacje

OŚWIĘCIM. Joanna Klęczar-Déodat nowym dyrektorem MDSM

Po 27 latach kierowania MDSM na zasłużoną emeryturę odchodzi dyrektor Leszek Szuster. Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu zostawia w dobrych rękach. Nową szefową MDSM zostanie Joanna Klęczar-Déodat, związana z placówką przy ul. Legionów od 13 lat.

Podczas dzisiejszego uroczystego pożegnania nie obyło się bez chwil wzruszeń, ale i pełnych uśmiechu opowieści Leszka Szustera. Człowieka-instytucji, wielkiego erudyty, znanego także z olbrzymiego poczucia humoru. Wśród gości, którzy uczestniczyli w spotkaniu z dyrektorem, była liczna reprezentacja władz Powiatu Oświęcimskiego.

Nowa pani dyrektor to absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz Podyplomowego Studium Muzeologicznego UJ. W MDSM Joanna Klęczar-Déodat pracuje od 2009 roku. Dotąd zajmowała się koordynacją i realizacją projektów kulturalno-obywatelskich i wydawniczych oraz działalnością z zakresu PR.

Źródło: Powiat Oświęcimski / Fot. RL

Poprzedni artykułNastępny artykuł

5 komentarzy

  1. Zabawne: przez długie miesiące szukano kogoś, kto był w tym samym budynku.

  2. Możesz wiele zaobserwować po prostu patrząc ale czasem warto zapytać kim jest Christoph Heubner dla nowej dyrektor Joanna Klęczar-Déodat?

  3. Dziwne, prawda? W pisiowskiej rzeczywistości dyrektorem zostałby z pewnością siostrzeniec ciotki Klotki, a siedmioma członkami powiększonej rady nadzorczej kuzyni lokalnych pisowskich aktywistów z wykształceniem kierunkowym: teologia na KUL-u.

Send this to a friend