Informacje

OŚWIĘCIM. Jak dostać dodatek węglowy w wysokości 3 tys. zł

Ustawa o dodatku węglowym w wysokości 3 tys. zł, wypłacanym jednorazowo tym, którzy palą węglem weszła w życie. Jednak nie został jeszcze zatwierdzony wzór wniosku o jego wypłatę. Jeśli do tego momentu zostanie opublikowany przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska to wnioski będą przyjmowane od mieszkańców miasta, od wtorku,  16 sierpnia, od godziny 12 w budynku Urzędu Miasta, który znajduje się przy ul. Solskiego 2, w pokoju nr 11.

Wnioski będzie można też złożyć do urzędu drogą elektroniczną przez E- PUAP. W sprawie dodatku można też dzwonić pod numer telefonu 33 8429311.

Z jednorazowej dopłaty do węgla może skorzystać gospodarstwo domowe, dla którego głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, piecokuchnia, trzon kuchenny, piec kaflowy, kuchnia węglowa. Urządzenia muszą być opalane węglem i zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

Pieniądze przysługują temu członkowi gospodarstwa domowego, który pierwszy złoży wniosek. Wniosek jest prosty do wypełnienia. Podaje się w nim nazwę urzędu, do którego jest składany, imię i nazwisko, PESEL, obywatelstwo, numer i serię dowodu osobistego, adres zamieszkania oraz numer rachunku bankowego, na który zostanie przekazana kwota dodatku węglowego. Wymagane są też dane osobowe, w tym numery PESEL wszystkich osób wchodzących w skład gospodarstwa domowego oraz podanie głównego źródła ogrzewania.

Dane pozostałych osób gospodarstwa domowego, potrzebne są do sprawdzenia czy np. kilka osób z jednego gospodarstwa nie złożyło wniosku.
Informacje przedstawione we wniosku o wypłatę dodatku węglowego składa się pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.
Wnioski można składać do 30 listopada 2022 roku. Urząd Miasta ma 30 dni na ich rozpatrzenie.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

14 komentarzy

  1. A ja dostane 4000 zł za likwidacje pieca i montaż pompy ciepła,ale jeszcze trochę się z tym wstrzymam, dopiero jak dostanę 3000 dodatku do węgla to zlikwiduje ten piec, ale też nie na pewno …

  2. Wszystkie rzeki w Polsce powinny być sprawdzane systematycznie przez odpowiednie instytucje Ochrone Środowiska Inspektorat itp… pod kątem jakości wody (badania i analizowania) a tego nie ma od wielu lat. A nikt tak naprawde nie wie że nasze rzeki np: Skawa , Soła należą do 3 klasy czystości ! a to jest nie za dobrze .Każda rzeka powinna być opisana i mieć tabliczki informacyjne przy brzegach , korytach rzeki dla wiadomości ogółu.

  3. Zastanów się: przecież jasnym jest, że za zatrucie Odry odpowiedzialni są Niemcy. Woda była przez nich tak skażona, że trucizna przenikała pod prąd, w górę rzeki. Ale Sołą wpada do Wisły, nie do Odry. Polacy w Oświęcimiu mogą więc spać spokojnie.

  4. Czyli tylko na zachodzie mogą być rzeki zatrute Dziekuje za informacje rzeczniku

  5. Do @@ Hotin Nie. Ale z wiarygodnego i potwierdzonego źródła wiem że ty jesteś synem osieroconego capa.

  6. Czy ten @Policjant nie jest przypadkiem byłym Ormowcem w wilczej skórze Tuska?

  7. Widzisz Policjancie jak PIS już pare lat temu chytrze to zaplanował żeby cię wyrolować.

  8. Do chyba. Nie chodzi o rodzaj pieca tylko o wysokość dopłaty. A gaz to nie podrożał!??? Więc dlaczego ten co ma piec węglowy ma dostać 3 tyś a ten co ma gazowy 500?

  9. No tak chciałem być ekologiczny więc wziąłem kredyt i przeszedłem na ogrzewanie gazowe. A teraz jestem przez PIS wyruchany w dupę bo menele co ogóle nie palą w piecu bo to co daje im MOPS na opał na zimę to przepijają, ale mają w domu zwykłą „koze” dostaną 3 000 a ja 500. Tak wygląda sprawiedliwość społeczna w popapranej Polsce Pinokia i Kaczyńskiego.

Send this to a friend