Informacje

OŚWIĘCIM. Inauguracyjne posiedzenie Rady Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej

28 marca 2024 roku miało miejsce uroczyste, inauguracyjne posiedzenie Rady Muzeum. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 10.00 w siedzibie Muzeum Pamięci Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej.

Na wstępie głos zabrała i powitała zebranych Dyrektor Muzeum Pani Dorota Mleczko. Następnie Pani Iwona Gibas – Członek Zarządu Województwa Małopolskiego wręczyła akty powołania.

Decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego w skład Rady Muzeum wchodzą:

– Pani Dorota Niedziela – Wicemarszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej

– Pan Andrzej Kacorzyk  – Zastępca Dyrektora Państwowego Muzeum Auschwitz – Birkenau w Oświęcimiu

– Pan Jarosław Jurzak – Prezes Zarządu Nadwiślańskiej Spółki Mieszkaniowej w Brzeszczach

– Pan Radosław Włoszek – Prezes Zarządu Kraków Airport

– Pani Teresa Jankowska – Członek Zarządu Powiatu w Oświęcimiu

– Pani Wioletta Oleś – Dyrektor Muzeum Zamek w Oświęcimiu

– Pan Tomasz Kosecki – Dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie

– Pan Władysław Kwiatkowski – Dyrektor Centrum Historii i Kultury Romów w Oświęcimiu

– Pani Beata Szydło – Posłanka do Parlamentu Europejskiego IX kadencji

– Pan dr Jarosław Szarek – Dyrektor Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie

– Ksiądz prof. dr hab. Wojciech Zyzak – profesor w Katedrze Teologii Duchowości wydziału Teologicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie

– Pani dr inż. Helena Wisła – Prezes Fundacji „Pomnik Hospicjum Miastu Oświęcim”

– Pani Barbara Ledwoń – Wicedyrektor Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli ds. Ośrodka w Oświęcimiu

– Pan prof. dr hab. Jacek Chrobaczyński – historyk, emerytowany pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Historii i Archiwistyki Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie

Przewodniczącym Rady został wybrany Pan dr Jarosław Szarek – Dyrektor Muzeum Armii Krajowej im. Gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie, a zastępcą przewodniczącego Pan Tomasz Kosecki – Dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Muzeum Pamięci 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

17 komentarzy

 1. „wspulnego” – 99% poparcia dla pis wśród osób z wykształceniem podstawowym

 2. Co tam robi Niedziela przecież niema nic wspulnego z tymi którzy walczyli i pomagali . a nawet odwrotnie działali.

 3. A chcesz więcej dowodów? Proszę bardzo: Krzysztof Kozłowski. Z zawodu hodowca rybek akwariowych, właściciel firmy „Idolek”. Ale też pisior i przede wszystkim kumpel Bartosza Kownackiego, wpływowego pisowskiego wiceministra obrony narodowej. Dzięki niemu właśnie Kozłowski w 2017 r. został prezesem bydgoskiego Nitro-Chemu, największego w NATO producenta trotylu działającego w ramach Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Okazał dramatyczną niekompetencję, ale odwołano go dopiero po trzech latach, pozostawiając jednak w zarządzie firmy. W ubiegłym roku Kozłowskiego aresztowano za „udział w grupie przestępczej”. Nie udało mi się znaleźć co się dzieje dalej w tej sprawie.

 4. „Skoro wszyscy na powyższych zdjęciach są źli to co marszałek Niedziela wśród nich robiła?” – i tutaj zadałeś bardzo dobre pytanie. Chętnie usłyszałbym na nie odpowiedź. Bo pis to nie jest zwykła partia, lecz szajka kombinatorów, drobnych i dużych cwaniaczko-oszustów. Więc żadnych wobec nich uprzejmości. Żadnego witania i ściskania rąk. Im wcześniej pewni pełowcy to zrozumieją, tym lepiej. .

 5. Jak zwykle pisiorze nic nie zrozumiałeś. Albo zrozumiałeś, ale po pisiemu krętaczysz.
  Dorota Niedziela jest wicemarszałkiem sejmu. Nie zasiada we władzach żadnych nomenklaturowych spółek czy spółeczek, jak to u pisiorów w zwyczaju. Jest posłanką, dostaje dietę poselską i z niej się utrzymuje.

  Natomiast wymienionych przeze mnie prezesów czy dyrektorów łączą dwie rzeczy:
  1. są działaczami pis
  2. nie mają żadnych kwalifikacji, aby swoje funkcje w tych firmach sprawować.

  Gdyby nie to, że są pisiorami, Szarek nadal wydawałby książeczki dla dzieci jakżeśmy to z szabelkami na konikach patataj, patataj, bohatersko zwyciężali, tylko obcy nas zdradzili; Kosecki nadal działałby aktywnie w kółku modelarzy w Łososinie Górnej, a Jurzak uczyłby dzieciaków przewrotu w przód w szkole podstawowej w Kętach. A tak są prezesami i kasują takie pensje, o jakich ci się nawet nie śniło.

 6. Do @ : A jaki biogram przedstawisz o Pani Dorocie Niedzieli, lokalna weterynarz która wśród POpapranych szeregów dobrnęła do roli rotacyjnej(?) wicemarszałek w Polskim Sejmie, napisz o niej coś więcej bo na pewno masz na nią jakieś teczki.
  Skoro wszyscy na powyższych zdjęciach są źli to co marszałek Niedziela wśród nich robiła? Zaplątała się przez przypadek? Zmienia barwy klubowe? Zrozumiała że z tym PO i 100 konkretami to była JEDNA WIELKA LIPA i już czas się ewakuować?

 7. Malpa napisz mi o kleczarze niech sie ludzie dowiedzą?

 8. Jurzak. Ponieważ ostatnio coś o nim cicho, przypominam. Kwalifikacje – wuefista z Kęt. Ale co ważniejsze, swego czasu aktywny działacz lokalnego pis.

  Dalej: fantastyczna kariera w spółkach nomenklaturowych pis: zaczynał od prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Usług Hotelarskich i Turystycznych „Kraków” w Krakowie (właściwie wszyscy miejscowi działacze pis tam zaczynali), a następnie: w radzie nadzorczej Wadowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, w zarządzie spółki-córki państwowej PKP XCity Investment oraz przede wszystkim jako prezes zarządu państwowej Nadwiślańskiej Spółki Mieszkaniowej w Brzeszczach.

  Jak widać bardzo bogaty wachlarz zainteresowań.

 9. POpaprane trole więcej, więcej ciągle za mało,nie ma Świat do roboty,brudej roboty !

 10. Tomasz Kosecki – dyrektor Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.
  Pracował jako nauczyciel w Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Sączu, potem urzędnik w Banku Przemysłowo Handlowym i w Firmie Wiśniowski produkującej bramy garażowe. Aż tu nagle – został dyrektorem dużego Muzeum Lotnictwa. Dlaczego?

  Dość tajemnicze: to działacz pisowskiej Solidarności, ale niższego szczebla. Także pisowski radny gminy Łososina Górna. Skąd więc taki awans? Widocznie ma wyżej umocowanego kumpla, który w odpowiednim czasie popchnął go w górę.

 11. Pisdoktor Jarosław Szarek. Były prezes ipn.
  Geniusz.
  Między innymi: w przemówieniu do studentów Akademii Sztuki Wojennej stwierdził, że: „armia Rzeczypospolitej odniosła zwycięstwo w bitwie pod Legnicą w 1241 i tym samym uratowała Europę”.

  Profesor Adam Leszczyński: „Prezes Szarek prawie nie ma dorobku naukowego. Napisał za to wiele książeczek dla dzieci, w których uczy ich bogoojczyźnianej historii Polski – zawsze heroicznej, zawsze cierpiącej”.

  W wyniku polityki personalnej Szarka z ipn-u musieli odejść tacy znani naukowcy jak: Antoni Dudek, Andrzej Friszke czy Krzysztof Persak. Ich miejsca zajęli ludzie bez dorobku, za to zawsze o skrajnych pisowskich poglądach.
  Szarek trzy lata temu mianował Tomasza Greniucha działacza Obozu Narodowo-Radykalnego, ultraprawicowca (znanego z unoszenia ręki w hitlerowskim pozdrowieniu) dyrektorem IPN we Wrocławiu.

  W końcu nawet Kaczyński miał dość i wywalił go z ipn-u. Ale aby za bardzo nie stała mu się krzywda dostał posadę dyrektora w zależnym od pisowskiego zarządu województwa muzeum Armii Krajowej w Krakowie.

  Gdyby ktoś nie pamiętał.

 12. Czy to muzeum musi być lądowiskiem dla wszystkich (prawie) niedobitków PIS? Czy reklamy między nazwiskami uczestników tego zlotu to komentarz?

 13. Toż to sama elyta Pisowska.Sami wybitni , fachowcy .Kiełbasa wyborcza.Lansują się przed wyborami.

 14. Ta „rada” to chyba najlepszy dowód na to jaką porażka jest to muzeum. Politycy PiS, siostra Szydłej (???) plus kilku kolesi z innych instytucji historycznych, gdzie wiadomo, że im się beda poświęcać, a nie oświęcimskiej muzeum. Generalnie z lokalnych instytucji jest tylko Muzeum Romów. Reszta została olana.

Send this to a friend