Informacje

OŚWIĘCIM. Hala lodowa gotowa na Oświęcimskie Centrum Szczepień

Po 20 kwietnia zgodnie z zapowiedzią rządu mają ruszyć punkty szczepień masowych przeciwko Covid-19, w tym utworzone przez samorządy. Oświęcim jest przygotowany do otwarcia w hali lodowej Oświęcimskiego Centrum Szczepień.

Swoją gotowość deklarował już 1 kwietnia wojewodzie małopolskiemu Łukaszowi Kmicie. Do tej pory nie ma odpowiedzi, dlatego prezydent Janusz Chwierut zwrócił się do wojewody o potwierdzenie ujęcia Oświęcimia w poszerzonej bazie punktów szczepień. W przesłanym dzisiaj piśmie pyta też o refundację poniesionych kosztów na przygotowanie centrum oraz możliwość zwiększenia dostaw szczepionek do przychodni zdrowia prowadzonych przez Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego, ponieważ podawanie 240 dawek preparatu na tydzień jest niewystarczające dla populacji miasta Oświęcimia. Jak podkreśla na otwarcie punktu szczepień masowych czekają mieszkańcy, upatrując w tym szansy na szybkie otrzymanie szczepionki na miejscu. – Szacujemy, że grupa mieszkańców kwalifikujących się do szczepień to około 25 tys. osób. Seniorzy stanowią znaczną jej część. Nie wszyscy są zmotoryzowani, wielu ma rodziny w innych miastach czy poza granicami Polski. Samodzielnie nie są w stanie dojechać do odległych punktów szczepień. Naturalnym wydaje się więc szczepienie w miejscu zamieszkania. Obecne tempo szczepień prowadzone przez Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego przy dotychczasowej ilości szczepionek wskazuje, że proces ten nie zakończy się szybko.

Nadzieją są dla nas powszechne szczepienia, które muszą mocno przyspieszyć, by dały nam ochronę przed koronawirusem. Dlatego samorząd miejski chce utworzyć punkt szczepień masowych na oświęcimskim lodowisku, aby ułatwić mieszkańcom dostęp do szybkiego i komfortowego szczepienia. W ten sposób znacznie powiększymy grono zaszczepionych Polaków, co jest niezwykle istotne przy osiągnięciu odporności i powrocie do normalności – napisał prezydent. Dodał, że liczy też na równe traktowanie Małopolan i szybkie zatwierdzenie punktu szczepień w hali lodowej w Oświęcimiu.

UM Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

13 komentarzy

 1. Działanie raczej na efekt. Już w samej treści brak logiki. Szczepienia w Oświęcimiu wykonuje 5 przychodni, w tym 4 zależne od miasta. Na lodowisku samoobsługi raczej nie będzie lecz kadra z obecnie pustych szczególnie po południu przychodni będzie musiała ze sprzętem udać się na lodowisko. Cytat: „Samodzielnie nie są w stanie dojechać do odległych punktów szczepień. Naturalnym wydaje się więc szczepienie w miejscu zamieszkania.” czyli lodowisko jest blisko. Do „przytomnego”: lekarze raczej nie marzą teraz o orderach, nie deklaruj z pieniędzy których nie dostajesz, podobnie jak ja. Niestety jest to wojna w innej formie.

 2. „Jak chcą, niech jadą …”. Mam wrażenie, że rządzący w swojej stale okazywanej pogardzie dla inteligentów, zapomnieli o przynajmniej prostych gestach uznania dla bohaterskich lekarzy, pielęgniarek i ratowników medycznych z oddziałów covidowych, którzy od roku zapierniczają czasem po kilkanaście godzin dziennie w maskach i kombinezonach. Ratując życie ludzi, gdy tymczasem politycy z pis, ziobrowcy i gowinowcy kłócą się o dostęp do koryta. Czy należałoby lekarzom i in. przynajmniej podziękować? Pan prezydent nie mógłby na przykład z 500 lekarzom i pielęgniarkom nadać jakiś order? Co innego ma do roboty?

 3. W Oświęcimiu nawet karetek brak a nie mówie już o personelu kadrze lekarskiej pielęgniarskiej, ratowniczej bo ich jest chyba stanowczo za mało.

 4. W Oświęcimiu nie ma przychodni z personelem? Lekarze też przyjmować na basenie?

 5. W naszym regionie idzie to tak słabo że jedyna szansa to chyba tylko że Synthos, Grupa Kęty
  i Kopalnie dostaną szczepionki. Bo patrząc jak to wygląda w Oświęcimiu to nawet w grudniu się nie zaszczepimy.

 6. Pytanie jest jedno czy będą szczepionki, bo coś słabo to w naszym mieście idzie, skoro jeszcze ludzie 70+ są nie pozaszczepiani.

 7. To dlatego przychodnie dostają tylko 30 szczepionek tygodniowo. Mam nadzieję, że punkt szczepień na lodowisku dostanie trochę więcej.

 8. Nie próbuj Próbuj zbudować składki za trzydzieści dwie bańki dla pewnej nacji

 9. Pan Prezydent powinien wiedzieć, że choćby to centrum było ze złota nie dadzą szczepionek chroniących przed cowidem „wrogiemu” im miastu. Jak te śmiecie mają odwagę stawać w kościele przed ich Bogiem?

Send this to a friend