Kultura

OŚWIĘCIM. Francuska rzeźba – karuzela Immotus verto stanęła na Placu Skarbka

Na Placu Skarbka w Oświęcimiu stanęła francuska rzeźba-karuzela. Istastalacja jest symboliczna i odnosi się do wydarzeń związanych z rosyjską napaścią na Ukrainę.

Rzeźba-karuzela Immotus verto jest autorstwa francuskiego twórcy Christiana Cébé. Wartwa artystyczna jest połączona z ekologicznym charakterem instalacji, ponieważ, karuzela jest napędzana siłą mięśni jej użytkowników. Jak informuje pomysłodawca została stworzona z myślą o ukraińskich dzieciach, zmuszonych do opuszczenia swojego kraju. Ma dać im możliwość ucieczki myślami od traumatycznych przeżyć i wnieść w ich życie nieco radości. Podobnie jak w życie wszystkich, którzy z niej korzystają.

Karuzela będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 14:00 do 19:00, natomiast w soboty i niedziele od godziny 11:00 aż do zmroku.

Przedsięwzięcie jest realizowane przy wsparciu Miasta Oświęcim w ramach obchodzonego w Oświęcimiu w 2023 Roku Inicjatyw Pokojowych, Powiatu Oświęcimskiego oraz Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu.

Christiana Cébé trzeci od lewej

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

2 komentarze

  1. Jeżeli to rzeźba to ktoś miał wyjątkowe dłuto do jej wykonania.

  2. A podobno PJCH nie ma pieniędzy,bo mu PiS zajumał. Ile to coć kosztowało nas mieszkańców miasta?

Send this to a friend