Informacje

OŚWIĘCIM. Dzielnicowy w czasie wolnym od służby zatrzymał złodzieja sklepowego

Aspirant Łukasz Januszyk, dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, w czasie wolnym od służby, zatrzymał złodzieja sklepowego. Młody mężczyzna przeszedł przez linię kas z butelką alkoholu w kieszeni.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (8.04.2024) w jednym z hipermarketów na osiedlu Zasole w Oświęcimiu.  Tuż po godzinie 8 policjant w czasie prywatnym robił zakupy. Podchodząc do kasy samoobsługowej zauważył, że z kieszeni przechodzącego obok chłopaka wystaje butelka wódki. Kiedy ten nie zatrzymał się przy żadnej kasie, i szybkim krokiem skierował się do wyjścia ze sklepu, policjant błyskawicznie podjął interwencję zatrzymując go. Następnie wraz z pracownikiem ochrony przekazał go przybyłemu na miejsce patrolowi Policji. Sprawcą kradzieży wódki o pojemności 0,7 litra,  okazał się 18 – letni mieszkaniec gminy Kęty.

W związku z popełnionym wykroczeniem został sporządzony wniosek o ukaranie, który zostanie przekazany do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu.

Za kradzież mienia o wartości do 800 złotych, sprawcy grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Gratulujemy !!! To może teraz Panie Dzielnicowy zrobi Pan coś z nielegalnie zaparkowanymi samochodami przy Lewiatanie, które mija Pan zapewne codziennie (od strony bankomatu). Podpowiem – w strefie zamieszkania ( znak D-40), pomijając bezwzględny zakaz jazdy po chodniku (26 ust. 3 pkt 3), zakaz skrętu w placyk od strony ul. Polnej (znak C-5) parkuje się wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych, a ten placyk nijak nie jest oznakowany znakiem D-18. Z dzieckiem strach chodzić, bo Ci leniwi co mają daleko do sklepu nie patrzą czy ktoś idzie … może choć jakieś słupki przy chodniku, bo zdarza się również że nawet chodnik zajmują….

Send this to a friend