Informacje

OŚWIĘCIM. Dziecko wbiegło wprost pod jadący samochód

W poniedziałek 10 maja tuż po godzinie 13.00 służby ratunkowe interweniowały w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło na jednej z uliczek oświęcimskiej Starówki. 4 – letni chłopczyk wykorzystując chwilę nieuwagi swojej babci wybiegł na ulicę wprost przed jadący samochód.

Policjanci z oświęcimskiej drogówki w trakcie czynności na miejscu zdarzenia ustalili, że  23 – letni mieszkaniec Oświęcimia kierując samochodem marki Opel potrącił 4 – letniego chłopca, który wybiegł na jezdnię zza zaparkowanego samochodu. Kierujący dostrzegł dziecko na ulicy, więc natychmiast podjął manewr hamowania, w wyniku czego chłopiec doznał jedynie stłuczeń. Małoletni pod opieką ratowników medycznych został przewieziony na szczegółowe badania do szpitala.

Funkcjonariusze ustalili również, iż małoletni na oświęcimskiej Starówce przebywał pod opieką 70 – letniej babci, która w chwili zdarzenia wypłacała pieniądze z bankomatu.

Policjanci apelują do opiekunów małych dzieci o zachowanie szczególnej ostrożności podczas spacerów w miejscach znajdujących się w pobliżu ulic.   Tak jak w powyższym przykładzie, wystarczy chwila nieuwagi, a dziecko może znaleźć się w niebezpiecznej dla życia i zdrowia sytuacji.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend