Informacje

OŚWIĘCIM. Działacze PiS zbierają podpisy poparcia, ale nadal nie znamy „jedynki” PiS z obwodu nr 12?

Według komentatorów sceny politycznej, wyborcy poczekają jeszcze na listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości, ale lokalni działacze tej partii rozpoczeli już zbiórkę podpisów poparcia swojej listy. Aby lista danego komitetu wyborczego została zarejestrowana w danym okręgu, potrzebne jest 5 tysięcy podpisów.

Zgodnie z kalendarzem wyborczym do 6 września komitety wyborcze muszą zgłosić do Państwowej Komisji Wyborczej listy kandydatów poparte odpowiednią liczbą podpisów – co najmniej 5 tys. wyborców stale zamieszkałych w danym okręgu wyborczym w przypadku kandydatów na posłów oraz 2 tys. w przypadku kandydatów na senatorów. Okręgów sejmowych jest 41. Komitet, który zgłosił listy w co najmniej połowie okręgów, dalsze listy może zgłaszać już bez podpisów.

Działacze PiS nie kryją optymizmu. – Tylko w ciągu ostatniego weekendu udało nam się zebrać w terenie mnóstwo podpisów poparcia dla komitetu wyborczego Prawa i Sprawiedliwości. W trakcie zbierania podpisów chcemy przede wszystkim spotykać się z mieszkańcami Ziemi Oświęcimskiej. Rozmawiamy o programie PiS, o bezpieczeństwie, ale także o problemach, które dotykają właśnie mieszkańców Oświęcimia. Ludzie widzą, że samorządowo jesteśmy aktywni i przede wszystkim wiarygodni jako formacja polityczna, mieszkańcy widzą rządowe inwestycje, jak nowy dworzec kolejowy czy błyskawicznie powstającą drogę S1, a to bardzo dziś ułatwia zbieranie podpisów – mówi Krzysztof Kuczek, radny miasta Oświęcim.

Zbiórka podpisów trwa w całym powiecie oświęcimskim. – To nie tylko wymóg formalny kodeksu wyborczego, ale też kolejna okazja do rozmów z mieszkańcami miasta i powiatu. Jestem bardzo zbudowany rozmowami z ludźmi w trakcie naszej akcji. Spotykamy się z dużą przychylnością oświęcimian. Wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się jeszcze w zbiórkę zachęcam do osobistego kontaktu ze mną – mówi Waldemar Łoziński z Biura Poselskiego Rafała Bochenka.

– W trakcie licznych spotkań z mieszkańcami Oświęcimia zbieramy informacje i notujemy uwagi, oczekiwania. Wsłuchujemy się mocno w głos obywateli. W wielu rozmowach pojawiają się nie tylko tematy ogólnopolskie, ale przede wszystkim te lokalne. Słuchamy, dyskutujemy, dopytujemy i staramy się wyciągać wnioski. Dziękujemy oświęcimianom za te szczere, bezpośrednie rozmowy. To w gruncie rzeczy esencja demokracji – dodaje Jakub Przewoźnik, radny miasta Oświęcim.

Foto: Facebook.com / Kurier Oświęcimski

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

21 komentarzy

 1. Ja się zastanawiam czym PiS podpadł Orbanowi? Ten wielki przyjaciel Morawieckiego i Kaczyńskiego nie zaprosił ich na obchody Dnia Św. Stefana. Wchodzili sobie bez wazeliny, a tu takie upokorzenie.

 2. To musi być człowiek nowy nie związany z polityczną pajęczyna który umie rozmawiać z ludzmi i ma swój dobry własny pomysł i program i zna dobrze Oświęcim .

 3. @optymista Nie masz racji. Ilość kadencji liczy się od 2018. Pan Chwierut ma prawo startować.

 4. Pan prezydent Chwierut już nie będzie kandydował bo jest trzecią kadencję jedną przez przepis Tuska

 5. Może trzeba postawić na czarnego konia,lub wyciągnąć królika z kapelusza.Ja stawiam na PUMĘ człek wykształcony, inteligentny, katolik, umie pisać interpelację, zaborczy , roszczeniowy, mnóstwo pomysłów chyba może wystartować w wyborach zobaczymy jakie ma poparcie wśród mieszkańców Oświęcimia .

 6. A kto z PiS będzie w najbliższych wyborach samorządowych konkurował z obecnym prezydentem? Pan Starzec już był, pan Włoszek już był. Mają tam jeszcze jakiegoś asa?

 7. Jakoś mi Waldemar Ł. baaaardzo do tego towarzystwa nie pasuje. Waldku, dlaczego? Dlaczego zrobiłes sie taki zakłamany, średniowiczny i antyunijny? Kiedyś byłes fajnym gościem-do tańca i do różańca z centrowymi poglądami. Dramat 🙁

 8. Raczej w Swierdłowsku. Tam przyszli szpiedzy odbywali kursy przygotowawcze personelu operacyjnego KGB.

 9. Hotin nie był na kwarantannie tylko w sanatorium na Łubiance na specjalnym szkoleniu.

 10. Mam pytanie do osób podpisujących te listy poparcia, kogo popierali jak jeszcze niema podanych nazwisk.
  Jak wam podadzą umowy kredytowe to też podpiszecie?
  Tak PIS traktuje swoich wyborców
  Nagłówek list poparcia
  „UDZIELAM POPARCIA LIŚCIE KANDYDATÓW NA POSŁÓW
  ZGŁASZANEJ PRZEZ”
  a kandydatów niema 🙁

 11. Widzę, że hotin po kwarantannie zmienił ton. Czyżby syberyjka pomogła, a może administratorzy dali po łapkach?

 12. PiS nie szuka ubeckiego poparcia bo już go ma. Ma nawet poparcie byłych sekretarzy PZPR. Co gorsza sekretarze są sędziami. Niektórzy z członków PiS-u utrzymywali kontakty z agentami KGB, są na to dokumenty w ABW i Sejmie. Nawet wódkę pili z nimi. Ktoś może powiedzieć, że to nic nie znaczący epizod. Problem w tym, że radzieckie służby jak kogoś dopadły, to mu już nie odpuściły do śmierci. Delikwent wcale nie musiał przekazywać informacji. Wystarczyło go obstawić „doradcami” i nim manipulować. Najłatwiej manipulować kimś, kto zieje nienawiścią jak smok wawelski.

 13. Pielęgnacja i przycinanie starych drzew – systematycznie – to by był pierwszy program wyborczy . Drugi – utworzenie muzeum starego PRL-u to by było fajne i ciekawe jak kiedyś było . Tak bym chciał !

 14. „mieszkańcy widzą rządowe inwestycje”.

  „Blisko 441 mln zł wyniesie dofinansowanie ze środków UE na budowę odcinka drogi S1 Oświęcim -Suchy Potok w ramach projektu S1 Kosztowy – Bielsko-Biała”. „Komisja Europejska zatwierdziła inwestycję o wartości ponad 63 mln euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na budowę 9,04 km obwodnicy Oświęcimia”. „Inwestycje na trasie Trzebinia – Oświęcim – Czechowice-Dziedzice – dofinansowanie unijne wynosi 686 518 646,97 PLN”.

  Cholerna Unia Europejska.

 15. Cyt: To w gruncie rzeczy esencja demokracji. Od kiedy PIS to demokracja dawno się tak nie uśmiałem.

Send this to a friend