Informacje

OŚWIĘCIM. Drogówka przerwała jazdę pijanej kierującej renault

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 55 – letnią mieszkankę powiatu pszczyńskiego. Kobieta kierowała samochodem mając w organizmie 1,2 promila alkoholu.

W poniedziałek (21.11.2022) po południu  policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Osiedla Zasole w Oświęcimiu. Tuż po godzinie 17 na ulicy Powstańców Śląskich wypatrzyli samochód marki Renault, który nie trzymał prostego toru jazdy.  Mundurowi natychmiast dali kierującej sygnał do zatrzymania się. Gdy pojazd zjechał na pobocze przystąpili do kontroli drogowej. W chwili gdy kobieta opuściła szybę w drzwiach pojazdu funkcjonariusze wyczuli wydobywającą się z wnętrza woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 55 – letniej mieszkanki powiatu pszczyńskiego wykazało 1,2 promila alkoholu. Kobieta została zatrzymana i trafiła do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend