Informacje, Wideo

POWIAT. Kolejna droga powiatowa w Oświęcimiu po przebudowie

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z oddania do użytku po gruntownej modernizacji drogi powiatowej ul. Nideckiego na oświęcimskim osiedlu Błonie.

17 listopada br. oficjalnie dobiegła końca przebudowa drogi powiatowej nr 1879K ul. Nideckiego w Oświęcimiu. W odbiorze końcowym zadania, które pochłonęło blisko 4,6 mln zł, uczestniczyli starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński, wicestarosta Paweł Kobielusz i członek zarządu powiatu Jerzy Mieszczak. Miasto Oświęcim reprezentował prezydent Janusz Chwierut.

Inwestycja objęła m.in. wymianę nawierzchni na całym odcinku ponad 700-metrowego traktu, wymianę nawierzchni w zatokach autobusowych, wymianę oświetlenia ulicznego na energooszczędne. Dla poprawy bezpieczeństwa wyniesiono przejście dla pieszych w rejonie skrzyżowania ul. Nideckiego z ul. Bałandy.

Wymieniono nawierzchnię na zniszczonym rondzie (i przyległościach) u zbiegu ul. Nideckiego i Konopnickiej. Usunięto betonową zaporę oddzielającą pasy ruchu w sąsiedztwie ronda i stacji paliw.

– Mimo trudnych warunków, w jakich przyszło nam gospodarować w tym roku, Powiatowi Oświęcimskiemu udaje się realizować inwestycje drogowe. Ulica Nideckiego to bardzo ważna arteria komunikacyjna przecinająca duże osiedle Błonie. Cieszymy się, że przy udziale środków miejskich, za co dziękuję prezydentowi Januszowi Chwierutowi, i OSPR, po kilku miesiącach uciążliwości dla mieszkańców, udało nam się oddać do użytku ładny kawałek drogi powiatowej. Myślę że ku zadowoleniu nie tylko mieszkańców nie tylko tej części miasta, ale całego Oświęcimia, i szerzej, mieszkańców powiatu – powiedział starosta oświęcimski Andrzej Skrzypiński.

art. zlecony

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend