Informacje

OŚWIĘCIM. Czy podatki lokalne dla firm powinny być odroczone?

Miasto Kraków uruchomiło już program „Pauza” dla krakowskich przedsiębiorców. Oświęcimscy radni proponują prezydentowi Oświęcimia pakiet dla firm.

Stanowisko Prezydenta Krakowa

Jako Kraków nie pozostaniemy jednak bezczynni i w ramach naszych możliwości i kompetencji będziemy starali wprowadzić ulgi i ułatwienia, by w jak największym stopniu pomóc przedsiębiorcom i chronić miejsca pracy w naszym mieście. – Informuje Jacek Majchrowski, prezydent Krakowa. Deklaruję, że płatności podatków lokalnych, przede wszystkim podatku od nieruchomości, ale też np. od środków transportu, na wniosek przedsiębiorcy będą odraczane za okres od marca do maja włącznie lub rozkładane na raty. Będzie też możliwość starania się o umorzenie zaległości podatkowych. Przedsiębiorcy wynajmujący lokale gminne, którzy ze względu na sytuację musieli zawiesić działalność, będą zwolnieni z czynszów za ten okres. Zawieszamy też na trzy miesiące pobieranie opłaty za zajęcie terenu, na którym działa ogródek letni. Podobnie jak w przypadku strefy w centrum miasta, zniesiemy strefę ograniczenia ruchu samochodów na Kazimierzu oraz opłatę za oznakowanie stanowisk postojowych. – Dodaje Majchrowski.

Poniżej prezentujemy pismo Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości, który proponuje konkretny pakiet dla firm z Oświęcimia.

 

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

11 komentarzy

 1. Ja myślę, że nauczyciele mogą dostać minimalną pensję, tylko, aby nie wysyłali materiałów, anie nie prowadzili lekcji zdalnych. Jestem ZA!

 2. To się okaże, czy budżet miasta będzie miał jakieś oszczędności, na przykład poprzez wypłacanie pensji minimalnych dla nauczycieli. Obawiam się jednak, że nawet przy cięciu inwestycji w sumie tych środków będzie niewiele lub bardzo niewiele – w stosunku do potrzeb, aby pomóc małym firmom. Zresztą – a co z dużymi firmami? Konieczna będzie więc interwencja na szczebli rządowym.

 3. Szanowni Państwo, rząd nie ma swoich pieniędzy. Rząd rozporządza pieniędzmi z naszych podatków.

  Wyrazy uznania dla wszystkich Pracowników Handlu ,dzięki którym życie w tym trudnym czasie niesie znamiona jakiejś normalności.

  Drodzy Państwo Szacun !!!

 4. Rząd właśnie obwieścił, że ma zamiar ogłosić przetargi na zakup 210 limuzyn i leasing 70 kolejnych. Cen nie podano, ale takie auta (z barkiem, lodówką, skórzaną tapicerką, silnikami co najmniej 340 KM, jak opisano w specyfikacji przetargu) kosztują co najmniej 500 – 800 tysięcy sztuka. Gdyby ktoś się pytał skąd brać pieniądze na obniżenie obywatelom podatków.

 5. Że o 214 milionach na dzieła Boże ojca inwestora już nie wspomnę. Takich obrywów dla znajomych królika są setki, począwszy od kwot rzędu kilkudziesięciu milionów aż po niedawny instytut myśli Dmowskiego z prezesem Żarynem za 1,5 miliona (tylko na rozruch).

 6. Na przykład można zlikwidować też Fundację Narododową – 111 milionów wydawanych na kompromitująco nietrafione kampanie piarowskie. 36 zatrudnionych, w tym aż czterech prezesów, pensje grubo ponad 10 tysięcy złotych miesięcznie.

 7. A może tak zlikwidować IPN? Roczny budżet tego nikomu niepotrzebnego molocha to ponad 423 miliony złotych.

 8. Mam propozycję: przestańmy w ogóle płacić podatki, a wszyscy będziemy szczęśliwsi.

 9. trzeba pomóc ale czemu kosztem samorządu?
  samorząd lokalny to nie skarbonka…
  brak wpływu z PIT, do 26 r.z, podwyżki dla nauczycieli…
  co jeszcze pis wymyśli?
  to jest scenariusz na zabicie samorządu w Polsce

 10. Jak zwykle, nasz włodarz kalkuluje ryzyko związane z podjęciem jakiejkolwiek decyzji. Niepopularne decyzje ogłosi wiceprezydent Bojarski, a populistyczne zostaną osobiście zaprezentowane w wieściach z ratusza…

Send this to a friend