Informacje

OŚWIĘCIM. Chcą na siłę wprowadzić motyw tęczowej flagi…

Bulwary w Oświęcimiu

– Niestety… mam nieodparte wrażenie, że władze w Oświęcimiu chcą na siłę wprowadzić motyw tęczowej flagi do przestrzeni publicznej. Tylko komu i czemu to ma służyć? Pisze na swoim blogu jeden z oświęcimskich radnych reprezentujący Prawo i Sprawiedliwość.

Poniżej oryginalna treść wpisu ze strony: www.jakubprzewoznik.pl

W ostatnim czasie w przestrzeni medialnej (i nie tylko) naszego miasta pojawiła się „tęczowa” ofensywa. Dowiedziałem się, że od 25 czerwca Oświęcim stał się miastem otwartym dla wszystkich, a od 28 czerwca Powiat Oświęcimski solidaryzuje się ze społecznością LGBT.
A wcześniej nie był?
Myślałem, że był!
Przecież nikt nigdy nikogo nigdzie nie pytał o orientację seksualną…
Czy faktycznie na Ziemi Oświęcimskiej napiętnowanej tragiczną historią II wojny światowej nagle pojawił się problem dyskryminacji osób LGBT? W czym przejawia się owa dyskryminacja?
Jeżdżąc po Polsce, po Małopolsce, po powiecie oświęcimskim, nie zauważyłem, aby któraś z gmin była dla kogoś „zamknięta”. Nie widziałem, aby na granicach którejś z gmin stali strażnicy i pytali o poglądy polityczne, rasę, religię, kolor skóry, płeć, czy orientację seksualną. Czy zatem istnieje tak duża potrzeba „podkreślania” tematu osób LGBT na Ziemi Oświęcimskiej? Wydaje się, że nie.
A może jest to tylko jakiś temat zastępczy, aby przysłonić istotne problemy naszego miasta i powiatu?
A może pojawił się taki temat w efekcie wakacyjnej nudy? A może lokalne portale internetowe nie mają o czym pisać?
Niestety… mam nieodparte wrażenie, że władze w Oświęcimiu chcą na siłę wprowadzić motyw tęczowej flagi do przestrzeni publicznej. Tylko komu i czemu to ma służyć? Z pewnością najwyższym władzom tzw. totalnej opozycji. Bo ten temat jest aktualnie modny. Pragnę przypomnieć, że Parlament Europejski w rezolucji przyjętej 11 marca 2021 r. w sprawie ogłoszenia UE strefą wolności osób LGBTIQ stwierdził, że prawa osób LGBTIQ są prawami człowieka. I nasze lokalne władze przypomniały sobie o tym po trzech miesiącach? Postanowiły walczyć z dyskryminacją i nienawiścią? A gdzież to ją obserwują?
Chyba na tych wszystkich murach pełnych wulgaryzmów w stosunku do Prawa i Sprawiedliwości?
Czy ktoś widział w Oświęcimiu napis „wyp…”, „jeb… LGBT”?
Ot, taka podwójna moralność władz miasta i powiatu…
Łatwo walczy się na „papierze”, czy pisząc na Facebooku „nie jesteś sam, możesz na nas liczyć”. I co?
I ostatecznie nic! Papier przyjmie wszystko… A murów nie ma kto zamalować…
Ale na tęczowe serca na chodnikach znalazła się kasa 🙂
Tylko nie wiem, czy umieszczanie ich na chodnikach to dobry pomysł? Przecież ktoś może je w końcu podeptać!
Panie Prezydencie, Panie Starosto, a co np. z Chrześcijanami w Afganistanie, Somalii, czy Korei Północnej? Pamiętacie o nich? A co np. z Ujgurami w Chinach? Co się dzieje na Ukrainie, Białorusi, czy w Syrii? Współczesnych przykładów łamania praw człowieka można podawać wiele, ale Państwa to zdecydowanie nie interesuje.
Interesują Państwa nie PRAWA CZŁOWIEKA, ale PRAWA WYBRANYCH LUDZI!
Z pewnością zarówno św. Jan Bosko – patron Oświęcimia jak i św. Maksymilian – patron Powiatu Oświęcimskiego nie tak pojmowali pojęcie praw człowieka. Ale po co nowoczesnym samorządowcom „jakieś święte” autorytety?
Przecież można iść w marszu Strajku Kobiet, krzyczeć „wyp…”, „jeb… PiS”, żądać aborcji na życzenie, obrażać duchownych, by za kilka dni organizować miejskie uroczystości rozpoczynające się od Mszy Świętej… W myśl zasady „Panu Bogu świeczkę i diabłu ogarek”…
Na koniec pragnę dodać, że Parlament Europejski w rezolucji przyjętej 24 czerwca 2021 r. podkreślił, że wolna i legalna aborcja też jest prawem człowieka. Czy zatem władze lokalne wybrane przez nas samych też tak pojmują pojęcie praw człowieka? Czy Prezydent Miasta Oświęcim całym sercem popiera ostatnią rezolucję Parlamentu Europejskiego o wolnym i legalnym dostępnie do aborcji, jako prawie człowieka?
Zastanawiam się jakie malunki powstaną w oświęcimskiej przestrzeni publicznej w ramach akceptacji i poparcia tejże rezolucji? Aż strach pomyśleć…

 


Zobacz także:

#WordsMatter – polskie osoby LGBTQI+ czytają komentarze z FB Ambasady USA w Warszawie

Poprzedni artykułNastępny artykuł

38 komentarzy

 1. Jeśli mnie pamięć nie myli Chrystus wspominał coś o kochaniu bliźniego swego.

 2. I tak zgodnie z tym, co powiedział Chrystus LGBT czeka tylko potępienie! Wiele źródeł to potwierdza. Promowanie chorej ideologii śmierci nic nie da. Niech każdy się zastanowi i nawróci, innej drogi nie ma i nie będzie! Obłąkani propagatorzy za publiczne i zmarnowane pieniądze chcą przenieść zboczenia do sfery publicznej! Nie ma na to zgody. Polskie państwo ma chronić normalną rodzinę: Kobieta, mężczyzna i dzieci. Zgodnie z konstytucją matoły!

 3. na tym portalu od dawna wyPOwiada się człowiek wymagający pomocy psychiatrycznej

 4. jurek zgadzam się zartykułem pamiętam z okupacji naloty na ige farben niebo było podobne do flagi tęczowej mieszkałem zaledwie 100m od oflagu mam propozycje niech wezmą się za robote chodzby ozedenesy zniszczone gruntów miasto nie oddaje domy zbużone przez niemców niema zainteresowania chlapać jezorem stara baba potrafi niestety idiotów debili w polsce niebrakuje powinne być robione przeszczepy muzgów albo szpitale psychiatryczne dziadek

 5. Zarówno mieszkańcy miasta jak i powiatu dokonali wyboru. Nie głosowali na „dobrą zmianę” (czytaj PiS), więc proszę czekać na kolejne wybory lokalne, chociaż sądząc po działaniach samorządowych struktur PiS, partia ta w Oświęcimiu i powiecie raczej nie wróci do władzy.

 6. Dajcie jeszcze honorowe obywatelstwo Oświęcimia tej całej Margot. Oczywiście na uroczystej sesji Miasta!

 7. A co tak pan doradza komuś gdzie się ma przeprowadzić. Co panu do tego gdzie chce mieszkać. Nie pańska sprawa. Jak na razie to z tego narodu się wywodzę i tą kulturą nasiąkłem. Jak na razie to ci dewianci chcą mi na siłę wprowadzić coś co mi nie odpowiada. Dążą do wojny kulturowej. A skoro tak to przyjdzie czas kiedy zdrowa tkanka narodu powie dość.
  A może to ich tam wysłać razem z panem jako przewodnikiem skoro tak dobrze zna pan tamte klimaty i na pewno ich ustrzeże przed złymi Talibami. Tu za wysoko podnoszą głowę bo wiedza że im ją nikt nie zetnie. Tam nawet by nie śmieli o tym głośno mówić.

 8. Zostawcie ich w spokoju, to nie będzie tego typu manifestacji. Zajmijcie się zamordowanymi dziećmi przez „wierzących w Boga” z Kanady. Jak widać to, że księża maja krew na rękach wam nie przeszkadza.

 9. Słaby ten Przewożnik. Z resztą jak reszta radnych z ramienia PIS. Brak tych paru gigabajtów pamięci operacyjnej w ich głowach nie da się nadrobić niczym. Ani jakimś blogiem , ani kolejnymi interpelacyjkami . Zatem można robić z tym miastem co się komu żywnie podoba !
  Tymczasem ktoś zap…ierd…..olił nasz Zamek! Nie wierzycie? Wybierzcie się na spacer na Planty i przekonajcie naoczne sami…Nie ma zamku. Jest za to jakiś blok, do tego beznadziejnie brzydki. Tak to Kochani wygląda. Niestety…

 10. Choć najczęściej z hotinem się nie zgadzam tu użył świetnego argumentu.W mojej ocenie problem władzy zarówno centralnej jak i lokalnej polega na tym że po wyborach twierdzi że skoro je wygrała to ma pełne poparcie swoich działań zapominając o tym że podejmuje decyzje w kwestiach o których przed wyborami nie mówiła.W wielu ważnych sprawach powinna pytać obywatela o zdanie w referendum tak jak dzieje się to w Szwajcarii.

 11. dla mnie dyskusja o tęczy sprowadza się do akademickiej debaty czy w niedalekiej przyszłości nie zostanę wyrzucony z Polski, domu „czystych i świętych Polaków”, bo będzie na to przyzwolenie.

  Dziś natomiast mamy przyzwolenie, aby polski kler błogosławił nie tylko nowonarodzone dzieci, ale także karabiny.

 12. Niestety masterkosa tu Heniek

  Panie Masterkosa mylisz się, to dzięki rozmowom z Panem Przewoźnikiem jako mieszkaniec wiem co się dzieje w mieście. Czytam też jego bloga.Sam piszesz, że z nim nie gadasz to o co masz pretensje ? Jak się nie gada z kimś to poglądy się nie ucierają i zostajesz tylko ze swoimi wyobrażeniami. Skonfrontuj się z radnym, właśnie z nim, podejdź i pogadaj.Skoro jego praca radnego nie jest działaniem to jak zakwalifikować tych radnych, którzy podczas swojej kadencji nie potrafią zgłosić nawet kilku interpelacji. Za co biorą kasę ? Za podnoszenie rączki na sesjach?
  Prezydent Chwierut nawet nie udaje, że odpowiada na te interpelacje radnego tylko zbiera papiery z tych wydziałów UM, która mogą mu dać informacje i zamieszcza je w swoich odpowiedziach. Wszystko przejdzie ? lud to kupi ? To jest praca? A co to jest ?
  W internecie wszystko zostaje i dlatego ci którzy lekceważą mieszkańców tak jak sobie pościelą tak zostaną zapamiętani. To operowanie czasem przyszłym „Obawiam się jednak, że za kilka lat wizytówka, którą sam sobie właśnie tworzysz będzie co najwyżej wstydliwą pamiątką po nieudolnych staraniach” to zwykły straszak. Skąd człowieku wiesz co będzie na fali za 10 lat ? Heniek

 13. do wszystkich hotlinów, przewoźników i im podobnym. Przestańcie raz na zawsze powoływać się na to, że mieszkańcy Oświęcimia czegoś nie chcą, cos im sie nie podoba lub czegoś nie akceptują. Gówno wam dotego. Mieszkańcy wypowiedzieli się w wyborach i mają powyżej uszu wasze pouczanie. Weźcie się raczej (radzę szybko) za burdel w który od lat pakujecie Polskę.

 14. To może Panie Wredny przeprowadzka do Afganistanu? Tamtejsi Talibowie mają zdaje się podglądy w tej sprawie mocno zbliżone do Pańskich. Poczułby się Pan swojsko.

 15. I po co było burzyć ,,Tęcze ”na rynku ,LGBT miało by wieczny symbol i miejsce spotkań………a tak znowu są w dupie lub w krzakach na Plantach.

 16. Czy Wredny już się wyrzygał? Tak? To świetnie. Więc teraz Wredny może zacząć pić dalej.

 17. Bo wiesz, Anonimie, ja rozumiem, że niektórzy ludzie tej samej płci mogą się kochać, darzyć miłością. Zdarza się. A miłość prowadzi najczęściej do dobra. Ci którzy się z tego naigrawają, rechocą, plują i bluzgają – są zwykłymi chamami. No ale jeśli czytam (zadałem sobie trud), że homoseksualiści domagają się przede wszystkim np. schronisk dla lgbt – to jest sorry po prostu dość głupie. Gdyby chodziło na przykład o przykładne karanie chamów atakujących ich fizycznie lub słownie – byłbym za wprowadzeniem takich szczegółowych przepisów kodeksowych. Natomiast nie podoba mi się pomysł chodzenia od szkoły do szkoły i przeprowadzania przez nie wiadomo kogo zajęć z dziećmi z tematyki lgtb – sprawy równości i poszanowania praw wszelkich mniejszości powinny być po prostu włączone do programów nauczania. I tyle.

 18. A mnie szlak trafi jak widzę te tęczowe malowidła bo od razu źle mi się kojarzy. Było cicho i spokojnie do momentu kiedy dano im palec – wzięli rękę a teraz sięgają po bark. Czas to ukrócić i zacząć to traktować na równi z napisami które tak miłe są wyznawcom PO i różnej maści dewiantów. Rzygać mi się chce na samą myśl o nich a widok symboli z nimi kojarzony to rzyganie powoduje.

 19. Coś kiepsko zorientowany ten pan radny z pisu skoro nie wie, że województwo małopolskie przyjęło uchwałę antyLGBT i stanowisko Oświęcimia to reakcja na to. Albo wie, tylko udaje, że nie wie.

 20. Znów jedni obrażają drugich. Przytomny wypowiedział się rzeczowo.

 21. W Oświęcimiu nie powinno się bronić tych, którzy chronią zboczeńców w czarnych sukienkach. Niestety niektórzy radni oświęcimscy tak robią. Molestowanie dzieci wam nie przeszkadza, ale tęczowa flaga już tak.

 22. Rysiu, czy upały Ci nie zaszkodziły, bo niedorzecznie majaczysz.

 23. Skoro promujecie wynaturzone zboczenia to równie dobrze możecie promować pedofilię, prostytucję, gwałcicieli… To też są ludzie i chcą być szczęśliwi!

 24. Uprzejmie proszę aby państwo lgbt wyartykułowali swoje postulaty, ponieważ nijak nie mogę się zorientować, czego konkretnie dotyczą. Może zacznijmy od tego, na przykład: związki partnerskie, czyli quasi małżeństwo – na czym to ma waszym zdaniem polegać, jaki ma być ich status prawny? Czy chodzi o kwestie dziedziczenia (jestem za), czy o adopcję dzieci (jestem przeciw). Jest tutaj ktoś, kto mógłby na to pytanie odpowiedzieć?
  Zdaję sobie sprawę, że w jazgocie prawicowokatolskich oszołomów trochę trudno o rzeczową dyskusję, lecz jeśli chcecie zdobyć głosy ludzi myślących, wypadałoby wyjść poza hasło, że „jesteśmy prześladowani”. To jak tam?

 25. W Oświęcimiu nie powinno się promować tej zboczonej ideologii.

 26. Oglądałem właśnie wywiad z wiceministrem infrastruktury i pełnomocnikiem rządu ds budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego Horałą. Ten człowiek jest po prostu ewidentnie głupi. Na pytania dziennikarza odpowiadał niedorzecznie albo nie na temat. Coś niesamowitego.

 27. Przeszkadzają Wam geje, przeszkadzają Wam niepełnosprawni, przeszkadzają Wam nauczyciele, przeszkadzają Wam świadome swoich praw kobiety, przeszkadzają Wam sędziowie przeszkadza Wam opozycja, przeszkadzają Wam przedsiębiorcy, lekarzom każecie wyjeżdżać z kraju za pracą, przeszkadzają Wam ludzie kultury i mediów, przeszkadzają Wam ekolodzy, przeszkadza Wam Europa i jej instytucje, przeszkadzają Wam obecne USA, nawet koniom ze stadnin nie odpuściliście….od nich wręcz zaczęliście…

  Nie przeszkadza Wam rozpasanie i bezkarność kleru , nie przeszkadza Wam nepotyzm i rozpasanie niekompetentnych urzędników państwowych ich rodzin i spółek skarbu państwa żyjących jak szarańcza na żywej tkance państwa ,nie przeszkadzają Wam faszyzujące ugrupowania nawołujące wprost do nienawiści i wykluczeń ,nie przeszkadza Wam szczujnia Kurskiego żywcem wyjęta z Korei Kimów ,nie przeszkadza Wam defraudowanie publicznych pieniędzy podatników przez najwyższych urzędników państwowych, nie przeszkadza Wam Wasz prezes który nawet z trybuny sejmowej toczy pianę knajackim językiem do swojego suwerena,…..

  Naprawdę obrazek na chodniku o pozytywnym zabarwieniu którego za miesiąc już nie będzie to najważniejsza rzecz która spędza Panu Jakubowi sen z powiek?? Gratuluję poczucia spełniania misji 🙂

 28. Drogi Jakubie, uprzejmie proszę o to byś kierował się zdrowym rozsądkiem podczas zamieszczenia treści w internecie. Wielokrotnie podkreślałeś, że w dziedzinie IT sporo potrafisz. Pomimo tego zdarza Ci się zapominać o elementarnych prawach rządzących internetem:
  1. Internet NIGDY nie zapomina.
  2. Treści zamieszczone w sieci pozostają w niej NA ZAWSZE.
  Czasem warto spojrzeć nieco dalej niż sięga czubek własnego nosa. Póki co interes partyjny przedkładasz ponad zdrowy rozsądek. Warto czasem spojrzeć z dystansu na to ​co sie robi. Śledzę twojego bloga i życzę Ci jak najlepiej. Obawiam się jednak, że za kilka lat wizytówka, którą sam sobie właśnie tworzysz będzie co najwyżej wstydliwą pamiątką po nieudolnych staraniach.
  Proszę Cię o to byś zajął się w końcu pracą na rzecz Miasta. Proszę byś chociaż spróbował wznieść się ponad podziały. Pisanie pseudointerpelacji, ustawki z okazji rocznic czy antyreklama Oświęcimia na łamach bloga to jeszcze nie działanie.
  PS. Wychowaliśmy się w tej samej dzielnicy i znamy się od dziecka. Nie kumplowaliśmy się szczególnie i nie zawsze nam bylo po drodze ale znamy się długo. Mijamy się ostatnio ale nie odpowiadasz „cześć”.
  Nie mam o to żalu – nie rozpoznajesz mnie (dbam o anonimowość)
  Zauważam coraz częściej, że polityka (lokalna) ma na ciebie zly wpływ. Życzę Ci, byś za kilka lat nie musiał wstydzić się swoich własnych słów wypowiadanych publicznie.
  Pozdrawiam – kolega ze szkoły

 29. Sokole z wieżowców – nie wymądrzzaj się, tylko oddaj pieniądze pożyczone na Kuflowe!

 30. Bzdury, PiS jest najbardziej tolerancyjną partią we współczesnej Polsce. Tutaj chodzi o coś innego.

 31. Przemysław Czarnek, obecny Minister Edukacji i Nauki, nazwał tegoroczną Paradę Równości “obrazą moralności”, na którą “nie będzie zgody na nią tak jak nie ma jej na Węgrzech i w innych cywilizowanych krajach”.

  Pełne pogardy względem drugiego człowieka wypowiedzi Czarnaka, to kolejny straszak i grożenie palcem w kierunku społeczności LGBT+ w Polsce, którą PiS systematycznie zastrasza już od 3 lat. Nic z tego!

  Czarnek mówi nam, osobom LGBT+, że jeżeli nie przestaniemy walczyć o swoje prawa, to jego partia zrobi z Polski drugie Węgry. W kraju Orbana chwilę temu, bo 15 czerwca dokonano zamachu na prawa człowieka przyjmując ustawę zakazującą „propagowania homoseksualizmu”. Zgodnie z przyjętym przez węgierski parlament prawem kary za poruszanie tematów dot. osób LGBT+ grożą szkołom, mediom i organizacjom społecznym. Tego, co kryje się pod pojęciem „propagowanie homoseksualizmu” ustawa nie precyzuje. Jedno jest jednak pewne – nowe prawo wyposażyło węgierskie władze w narzędzie represji. Od teraz można zostać ukaranym chociażby za rozmowę w szkole o osobach LGBT+ albo projekcję filmu, w którym pojawiają się postaci ze społeczności.

 32. Ten Pan jest jednym z najważniejszych wykładowców w Małopolskiej Uczelni Państwowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu.

Send this to a friend