Informacje, Kultura

OŚWIĘCIM. Centrum Nauki Kopernik zwita do miasta

Jakie pierogi możemy znaleźć w kosmosie? Co wspólnego ma wielka literatura z naszym Układem Słonecznym? Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi w Oświęcimiu sami poszukają odpowiedzi na te pytania. Szkoła weźmie udział w wiosennej edycji zajęć e-Planetobus przygotowanych przez Centrum Nauki Kopernik.

Czym się różni Księżyc od księżyca?
Z nadejściem wiosny w ramach bezpłatnego programu Nauka dla Ciebie ruszają nowe scenariusze zajęć online e-Planetobus. Już 26 kwietnia, uczniowie i uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Królowej Jadwigi w Oświęcimiu połączą się z Centrum Nauki Kopernik, i przyjrzą się gwiazdozbiorom widocznym na wiosennym niebie. Głównym tematem zajęć będą księżyce. Uczestnicy i uczestniczki zajęć dowiedzą się, skąd biorą się ich nazwy, czy wszystkie planety je mają oraz samodzielnie sprawdzą, co można zobaczyć na naszym Księżycu. Prowadzący zajęcia edukatorzy i edukatorki z Centrum Nauki Kopernik udowodnią, że aby zostać badaczem lub badaczką kosmosu, nie trzeba mieć ogromnego teleskopu ani kosztownej aparatury.

Zdalne eksperymentowanie jest możliwe
Zajęcia zdalne w ramach programu Nauka dla Ciebie powstały w oparciu o badania przeprowadzone przez zespół badawczy programu. Opracowywano model zajęć z wykorzystaniem nowatorskich metod zarządzania uwagą uczestników. Tak prowadzone angażują uczniów, co pozwala im efektywnie poznać i zrozumieć prezentowane zagadnienia.

Internetowe zajęcia dla szkół
Szkoła w Oświęcimiu będzie jedną z prawie 100 placówek, które w tym roku już skorzystały z jednego z trzech formatów zajęć online. Udział w programie jest bezpłatny, a zgłoszenia można wysyłać do końca bieżącego roku. W ramach programu Nauka dla Ciebie – wspólnej inicjatywy Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik – dostępne są trzy rodzaje zajęć: e-Naukobus, e-

www.kopernik.org.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend