Informacje

OŚWIĘCIM. Błyskawiczne zatrzymanie nożownika

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, w trakcie intensywnie przeprowadzonych poszukiwań na terenie miasta, zatrzymali 52 – letniego mieszkańca Oświęcimia, podejrzanego o uszkodzenie nożem ciała swojej żony. Mężczyzna zbiegł z mieszkania, w którym doszło do zdarzenia, a następnie próbował się ukryć w jednym z pustostanów.

W nocy z 4/5 stycznia 2020, tuż przed godziną 1.00 policjanci zostali powiadomieni przez ratowników medycznych o udzieleniu pomocy 45 – letniej mieszkance Osiedla Zasole w Oświęcimiu. Kobieta  posiadała ranę kłutą klatki piersiowej o długości 1cm. Z  opinii lekarzy wynikało również, że  rana  nie zagrażała życiu.

W trakcie podjętych czynności policjanci ustalili, że związek z uszkodzeniem ciała kobiety miał jej 52 – letni mąż, który zbiegł z miejsca zdarzenia. W związku z powyższym rysopis mężczyzny natychmiast przekazany został wszystkim patrolującym miasto służbom. W niespełna pół godziny jeden z patroli dostrzegł 52 – latka na terenie jednego z pustostanów przy ulicy Leszczyńskiej. W trakcie zatrzymania kilkakrotnie dopuścił się znieważenia funkcjonariuszy, lecz szybko trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych. Badanie stanu trzeźwości wykazało 2,2 promila alkoholu.

W dniu 6 stycznia br. podejrzany wraz zebranymi przez policjantów dowodami został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej, gdzie usłyszał zarzut uszkodzenia ciała, użycia groźby karalnej oraz znieważenia policjantów. Ponadto  zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania,  zakazu zbliżania i kontaktowania się z pokrzywdzoną, a także policyjny dozór.

Za uszkodzenie ciała grozi kara pozbawienia wolności do lat 5, za groźbę karalną grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, natomiast za znieważenie policjanta grozi kara pozbawienia wolności do 1 roku.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend