Informacje

OŚWIECIM. Blisko 2 promile alkoholu, a w kieszeni narkotyki

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 27 – letniego mieszkańca Oświęcimia, podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna upojony alkoholem zasnął obok jednego z przystanków autobusowych.

W nocy z środy na czwartek (28/29.12.2022) tuż po północy młody mieszkaniec Oświęcimia wracając do domu  zauważył mężczyznę śpiącego obok jednego z przystanków autobusowych na osiedlu Zasole w Oświęcimiu. Obawiając się o jego los natychmiast powiadomił operatora numeru alarmowego 112. We wskazane miejsce pojechali policjanci z Ogniwa Patrolowo – interwencyjnego. Podczas udzielania pierwszej pomocy okazało się, że 27 – letni mieszkaniec Oświęcimia jest nietrzeźwy, a dodatkowo posiada przy sobie woreczek z suszem roślinnym. Po badaniach lekarskich został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu. Z kolei przeprowadzone badanie zabezpieczonego suszu wykazało, że jest to marihuana.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Podziękowania za prawidłową reakcję.

Za prawidłową reakcję i zgłoszenie bardzo dziękujemy młodemu mieszkańcowi Oświęcimia, który nie pozostawił mężczyzny bez pomocy. W dalszym ciągu apelujemy o reagowanie na sytuacje, w których widzimy, że życie bądź zdrowie ludzkie może być zagrożone. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112.

Apelujemy również do mieszkańców,  aby zwrócili uwagę na mieszkających w sąsiedztwie samotnych seniorów oraz osoby niepełnosprawne. Być może potrzebują oni wsparcia i pomocy.  W takich przypadkach wystarczy powiadomić najbliższy ośrodek pomocy społecznej lub dzielnicowego.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend