Informacje

OŚWIĘCIM. Będą pociągi Kraków Główny – Podbory Skawińskie – Przeciszów

Podczas dzisiejszego spotkania z udziałem Kolei Małopolskich oraz przedstawicieli gmin Skawina, Brzeźnica, Spytkowice, Zator, Przeciszów Pan Wicemarszałek Łukasz Smółka przekazał informację o podjęciu decyzji przez Zarząd Województwa Małopolskiego o wydłużeniu obecnej trasy SKA2 (Kraków Główny – Podbory Skawińskie) do Przeciszowa od 1 października 2022 r.

Od 1 października 20 z 38 pociągów dotychczas kursujących w relacji Kraków Główny – Podbory Skawińskie będzie kursować do stacji Przeciszów. Pozwoli to na obsługę kolejnych nadwiślańskich gmin położonych na zachód od gminy Skawina – Brzeźnicy, Spytkowic, Zatora i Przeciszowa. Pasażerowie będą mogli dojechać w ok. 70 minut z Krakowa do Przeciszowa.

Pociągi Kolei Małopolskich obsłużą na tej trasie stacje: Zelczyna, Wielkie Drogi, Jaśkowice, Brzeźnica, Półwieś, Ryczów, Spytkowice Kępki, Spytkowice, Zator oraz Przeciszów.

Dokładny rozkład linii SKA2 Kraków Główny – Przeciszów, który będzie obowiązywał od 1 października, znajdziecie tutaj.

UMWM

Poprzedni artykułNastępny artykuł

28 komentarzy

 1. Prawda jest taka że linia kolejowa biegnąca przez Oswięcim ma więcej niż 150 lat i jest na stałe wpisana w kulturalno-gospodarczy krajobraz miasta i okolicy. A tu naraz jakiś ,pospolity, nie owijając w bawełnę, szmaciaż decyduje zatrzymywać pociągi 13 km. przed miastem, stawiajac tym samym duży znak zapytania odnośnie jakiegokolwiek sensu utrzymywania tej linii komunikacyjnej. Faktycznie ci którzy chwilowo tak zadecydowali myślą że komuś zrobią pod górkę, a tak po prawdzie sami strzelili sobie w kolano. Nie zapomnimy o tym. Zapamiętajcie…

 2. Łośki, czy ktoś ostatnio widział dworzec w Dworach? Tam zaraz nadzór budowlany nakaże rozbiórkę.

 3. Cała platforma w mieście i w powiecie robią zawsze wszystko przeciw mieszkańcom nie zauważyliście tego?

 4. @Km – to jest dobre pytanie. W Dworach można się zaraz obok przesiąść do autobusu MZK. Tory zostały wyremontowane kilka lat temu mniej więcej do Kruków. Wygląda mi to na ewidentne karanie mieszkańców Oświęcimia (nie po raz pierwszy zresztą) za to, że trzy lata temu złośliwie i bezczelnie ośmielili się zagłosować na partię nie tą, co trzeba.

 5. Stefan jestem za , dziad , frazesy ,trudno uroki demokracji ,bądźmy mądrzy przed a nie po wyborach.

 6. Jeśli tory i infrastruktura jest gotowa a mimo to pociągi są zatrzymywane dwie stacje przed , to nazywając po imieniu,jest to sytuacja politycznie patologiczna za którą winni powinni iść siedzieć. I mam nadzieję że to nastąpi prędzej czy póżniej, tak aby żadnemu „łolitykowi” w butach pełnych słomy podobne pomysły do łba już nie przychodziły…

 7. Do Wyborca po.
  Nie wiem.
  Ja taki chop który wie, że każdy polityk klamie. A każdy kto wierzy politykowi to frajer.
  Mówią co chcesz usłyszeć abyś tylko na nich głosował.
  Nie wyrażają swoich opinii. Wyrażają opinie, które chcesz usłyszeć.
  Nie wyrażają swoich poglądów.
  Wyrażają poglądy które chcesz usłyszeć.

 8. Jak Pis Wygra to nawet samolot doleci
  Mówię Wam
  Na drzewach będą rosły kiełbasy.
  Otworza sie ze 4 megafabryki
  Okrąży nas las autostrad
  Nawet psy będą tak obżarte że będą srały słoniną
  A jak nie to wiadomo czyja wina….

 9. Dlaczego Chwierut nie może wykupić tych wszystkich linii do Bierunia, Libiąża i Przeciszowa i stworzyć Oświęcimską Kolej Metropolitalną? Rząd za samorząd peło wszystko ma robić?

 10. Do linii autobusowych do Tychów Chwierut się dokładał? jak pamiętam, tylko Bieruń. Nie dla psa kiełbasa, nie dla oświęcimian komunikacja.

 11. Podobno prezydent Chwierut nie chce się dołożyć do tej linii, dlatego pociąg nie dojedzie do Oświecimia. Znów chodzi o politykę i ewentualne wspieranie pisowskiego zarządu województwa małopolskiego.

 12. Kto był wtedy marszałkiem? To było tak dawno, że nikt już nie pamięta. Piłsudski?

 13. Jak PiS wygra w Oświęcimiu wtedy pociąg do Oświęcimia dojedzie. Inaczej marne szanse.

 14. Bez przystanku kolejowego w rejonie Szpitalnej to wszystko psu na budę. Komu by się chciało jechać na Dworzec i wracać autobusem na Osiedle. To już lepiej dalej korzystać z busów. Taniej i krócej.

 15. To taka nowa strategia pkp: patrz pociągi z Libiąża do Krakowa i z Bierunia doi Katowic. Czekami tylko jeszcze na połączenie z Czechowic do Brzeszcz.

Send this to a friend