Informacje

OŚWIĘCIM. Areszt dla podejrzanego o zabójstwo konkubiny

Sąd Rejonowy w Oświęcimiu wydał postanowienie o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym dla 41 – letniego mieszkańca Śląska, podejrzanego o zabójstwo 49 – letniej konkubiny. Za popełnioną zbrodnię mężczyźnie grozi dożywocie lub kara 25 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (31.07.2021) o godzinie 14.00 dyżurny oświęcimskiej komendy Policji został powiadomiony, że w jednym z oświęcimskich mieszkań znajdują się zwłoki kobiety. Na miejsce zdarzenia natychmiast udały się służby. Lekarz stwierdził zgon 49 – letniej mieszkanki Oświęcimia. Prokurator polecił zabezpieczyć zwłoki do sekcji.

W trakcie podjętych czynności śledczy ustalili, że najprawdopodobniej w godzinach porannych pomiędzy 49 – letnią mieszkanką Oświęcimia, a jej 41 – letnim konkubentem doszło do kłótni podczas której mężczyzna ugodził konkubinę nożem, po czym zbiegł.

Natychmiast wszczęto jego poszukiwania. Kilkadziesiąt minut później mężczyzna został zatrzymany na terenie Bierunia woj. śląskie przez policjantów z bieruńskiej komendy Policji. W chwili zatrzymania mężczyzna był nietrzeźwy 1,80 promila alkoholu. Trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Dziś (02.08.2021)  podejrzany został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu, gdzie na podstawie zebranych dowodów prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa.  Następnie 41 – latek trafił przed oblicze sędziego, który przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu tymczasowego.

Za popełnioną zbrodnię mężczyźnie grozi kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Mieszkaniec i xyz co wy właściwie komentujecie? Problem z oczami czy czytaniem?

  2. Wobec wielkiego natężenia ruchu na ulicach byłbym jednak po prostu za zezwoleniem na poruszanie się rowerzystów na chodnikach, co mi tak się dzieje.

  3. Jak zwykle do artykułów promujących samorządowców zamknięte komentowanie bo lepiej wykluczyć krytykę jak się znowu coś spaprało. Na ulicy Kolbego nie zrobiono ścieżki rowerowej natomiast po obu stronach szerokie chodniki dla pieszych. Jest mały fragment ścieżki jak dotychczas do ul. Ostatni Etap. Ulicą Kolbego bardzo rzadko poruszają się piesi, bo niby skąd. Natomiast ruchliwa ulica jest mało przyjazna dla rowerzystów. W Oświęcimiu inaczej niż wszędzie. Na podrzędnych osiedlowych uliczkach robi się ścieżki dla rowerów, które raczej utrudniają jazdę i poruszają się nimi piesi (skrajnie beznadziejna ścieżka na ul. Obozowej), natomiast ruchliwe przelotowe ulice pozostawia się bez ścieżek. Na ul. Kolbego były możliwości i aż się prosiło o ścieżkę, ale gratulacje dla starosty i samorządu za konsekwentne trwanie przy obranych lokalnie zasadach.

Send this to a friend