Informacje

OŚWIĘCIM. Animalsi szukają domu dla małpki

Grzesiu to małpka marmozeta białoucha, została ona odebrana przez naszych inspektorów podczas interwencji w połowie października. W swoim poprzednim domu nie miała dla siebie odpowiednich warunków ani opieki weterynaryjnej, której potrzebowała. Jej dieta była bardzo uboga. Dlatego po dłuższych rozmowach z właścicielem zgodził się dobrowolnie przekazać Nam małpkę abyśmy mogli zapewnić jej odpowiednie warunki i opiekę weterynaryjna.

Grzesiu odrazu w ten sam dzień trafił do weterynarza zajmującego się leczeniem zwierząt egzotycznych, gdzie podczas badania wykonany rtg jamy ustnej na którym stwierdzono, złamanie siekacza lewego, kła prawego oraz brak jednego siekacza. Ze względu na nie najlepsze znoszenie narkozy przez Grzesia, diagnostyka musiała zostać przerwana. 29 października przeszedł zabieg usunięcia złamanego siekacza oraz dalsza diagnostykę rtg zębów. Po zabiegu czuje się bardzo dobrze. Czekamy na opinie specjalisty stomatologa, który wyda dalsze zalecenia.

Grzesiu przebywa w naszym domu tymczasowym gdzie czeka na powrót do zdrowia oraz nowy dom stały. W pierwszych dniach był bardzo wycofany oraz bóle zębów nie dawaly mu sie zrelaksować. Teraz jest dużo lepiej, chętnie spędza czas z człowiekiem oraz skacze całe dnie miedzy jednym a drugim końcem pokoju. Jednak utrzymanie tak wymagającego zwierzęcia jest bardzo drogie, dlatego prosimy o wsparcie dla Grzesia! Zyskał drugą szanse na lepsze życie, najlepiej jakby spędził je na wolności ale na to już za późno dlatego staramy sie zapewnić mu najlepszą przyszłość jaką może sobie zamarzyć!

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w opłaceniu leczenia małpki.

Grzesiu również poszukuje bardzo doświadczonego i odpowiedzialnego domu stałego gdzie jest już małpka marmozeta.
Osoby zainteresowane prosimy o wypełnienie ankiety https://docs.google.com/…/1e4XAGYqwVtLx9kmgNLYT…/edit…
Obowiązuje wizyta przed/po adopcyjna oraz podpisanie umowy adopcyjnej.
OTOZ Animals O. Oświęcim
Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend