Informacje

OSIEK. Wpadł przez niesprawne światła, był pod wpływem amfetaminy

Policjanci z oświęcimskiej drogówki podczas kontroli drogowej związanej z niesprawnym oświetleniem samochodu, zatrzymali 22 – letniego mieszkańca Osieka. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków.

W sobotę  (25.11.2023) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Osiek.  Tuż po godzinie 17 na ulicy Głównej do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Volkswagen, który posiadał niesprawne oświetlenie.

Za kierownicą auta siedział 22 – letni mieszkaniec Osieka. Z zachowania mężczyzny wynikało, że może znajdować się pod wpływem środków odurzających. Policjanci poddali go badaniu na zawartość narkotyków. W ślinie kierującego tester wykazał obecność amfetaminy.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend