Informacje, Kultura

MAŁOPOLSKA. Przez uchwałę anty-LGBT Małopolska straci 2,5 mld euro?

Sejmik Województwa Małopolskiego nie uchylił w czwartek tzw. deklaracji anty-LGBT. Taka decyzja może oznaczać, że Małopolska straci 2,5 mld euro unijnych pieniędzy.

W lipcu Komisja Europejska wystosowała list do małopolskich samorządowców z informacją o możliwości wstrzymania funduszy unijnych w przypadku, jeśli tzw. deklaracja anty-LGBT z 2019 r. nadal będzie obowiązywać. Zdaniem KE dokument narusza prawa mniejszości seksualnych. Radni mieli czas do 14 września na decyzję co do przyszłości deklaracji.

Na wniosek opozycji w czwartek odbyła się nadzwyczajna sesja sejmiku. Głosowaniu poddano dokument uchylający tzw. deklarację anty-LGBT. 14 radnych opozycji było za przyjęciem poddanego głosowaniu dokumentu, 23 – głównie radnych PiS – było przeciw. Oznacza to, że obowiązująca od 2019 r. tzw. uchwała anty-LGBT wciąż jest ważna.

Małopolski sejmik, w którym większość ma PiS, w kwietniu 2019 r. przyjął deklarację „w sprawie sprzeciwu wobec wprowadzenia ideologii LGBT do wspólnot samorządowych”, zwaną deklaracją anty-LGBT lub uchwałą anty-LGBT.

Najważniejsi są dla nas mieszkańcy naszego regionu. Przyjęta w 2019 roku Deklaracja jest to akt obrony przed agresją, a nie agresja skierowana do jakiejkolwiek grupy. Potrzebny jest klimat do rozwoju Małopolski i będziemy tak prowadzić politykę, by nie narazić regionu na utratę środków finansowych. Chcemy również powołać pełnomocnika ds. równego traktowania i praw rodziny. To właśnie rodzina jest ulokowana w centralnym punkcie rozwoju Małopolski

– mówi marszałek Witold Kozłowski.


Deklaracja Nr 1/19 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie sprzeciwu wobec wprowadzenia ideologii „LGBT” do wspólnot samorządowych

Sejmik Województwa Małopolskiego wyraża zdecydowany sprzeciw wobec pojawiających się w sferze publicznej działań zorientowanych na promowanie ideologii ruchów LGBT, której cele naruszają podstawowe prawa i wolności zagwarantowane w aktach prawa międzynarodowego, kwestionują wartości chronione w polskiej konstytucji, a także ingerują w porządek społeczny. Podejmowane w ostatnim okresie działania przez niektórych przedstawicieli samorządowej, jak i krajowej sceny politycznej ukierunkowane są na wywoływanie fundamentalnych zmian w życiu społecznym. Działania te zorientowane są na anihilację wartości ukształtowanych przez wielowiekowe dziedzictwo chrześcijaństwa, ważnych szczególnie dla mieszkańców Małopolski. Jako Radni Województwa Małopolskiego deklarujemy wsparcie dla rodziny opartej na tradycyjnych wartościach oraz obronę systemu oświaty przed propagandą LGBT zagrażającą prawidłowemu rozwojowi młodego pokolenia. Deklarujemy, że Sejmik Województwa Małopolskiego w realizacji swoich publicznych zadań będzie wierny tradycji narodowej i państwowej, mając w pamięci tysiącletnią tradycję chrześcijaństwa w Polsce oraz wielowiekowe przywiązanie Polaków do wolności.

Otrzymują:
Prezydent RP
Prezes Rady Ministrów RP
Minister Edukacji Narodowej
Kuratorium Oświaty w Krakowie
Gminy i Powiaty Województwa Małopolskiego
Mieszkańcy Województwa Małopolskiego

 

Foto: UMWM

Poprzedni artykułNastępny artykuł

22 komentarze

 1. Co gorsza tę zarazę propagują kobiety nosząc kolorowe parasolki. Powinny nosić czarne lub wcale. Poza tym czarny kolor wyszczupla.

 2. W Pszczynie wiszą. Tęczowa zaraza nadchodzi, jest coraz bliżej Oświęcimia.

 3. Jak łatwo policzyć oznacza to utratę przez mieszkańców powiatu oświęcimskiego 498 milionów złotych.
  Dziękujemy wam serdecznie: Beato Szydło, arcybiskupie Jędraszewski i pisowscy radni.

 4. Jerzy Urban już zmienił nazwę województwa na „Małoforsa”.

 5. Musi już być naprawdę źle, skoro PiS sprzedał dwie tony złota z rezerwy. Chyba, że kasa jest potrzebna na podwyżki dla polityków.

 6. @mieszkaniec – no to będziesz miał dziurawe drogi. Nawet na łatanie tych dziur nie starczy po tym jak rząd zabierze połowę pieniędzy samorządom po to, żeby dofinansować pipidówy na ścianie wschodniej, gdzie pis ma 80% poparcia. Wtedy, gdy rozwalą sobie (i nam przy okazji też) w samochodach zawieszenie, może dojdą po szkodzie do wniosku, że chyba lepiej było się nie wygłupiać.

 7. Ja proponuję, żeby pisowska większość w sejmiku uchwaliła teraz deklarację pod hasłem np. „w Małopolsce nie cierpimy Niemców, Żydów i wszystkich innych, z lewacką Ameryką włącznie”. Bo przecież pis ich nie cierpi, prawda? A jak się poobrażają i zaczną domagać wycofania takiej deklaracji, to pisowscy pcimscy radni przegłosują, że to jest niedopuszczalny zamach na małopolską suwerenność.
  Bo tu jest Małopolska!

 8. Trudno. Wole poczekac az zalatamy dziury w drogach za swoje, niz za pieniadze z Brukseli wspierac zboczencow…

 9. I bardzo dobrze że tak się stało. Było cicho i spokojnie do puki nie zaczęli być jak wrzód dla innych poprzez swe burdy i eskalację. Jak nie będą wywrzaskiwać na ulicach i innym życie utrudniać to nikt do nich nic nie będzie miał. A co do tych funduszy to dalej jest to próba wpływania zachodu na prawo suwerennego państwa. PIS zrobił błąd na samym początku kiedy były negocjacje i rozmowy o funduszu, że zgodził się na pewien zapis, który teraz UE chce stosować w tematach nic nie mających wspólnego z tym zapisem. Popieram Ziobrę w jego działaniach i teraz widać jak bardzo wtedy miał rację. Ale są jeszcze w narodzie sprzedawczyki którzy bazują na tym co stworzyli za PO i trudno wyplenić te układy polityczno-sądowniczo-biznesowe. Dalej ręce myją ręce.

 10. @obywatel
  Wszystkie komentarze, które uchodzić będą za wulgarne, obrażające pochodzenie, płeć, religię lub rasę będą usuwane przez Administratorów.

 11. Rozwiązłość w stosunkach to specjalność syjonistów. Już za kruka Kazimierza Esterka Żygowska gziła się na potęgę zkim popadnie. I tak straciliśmy następce tronu

 12. A może zróbmy uchwale ze wszystkie samochody w Małopolsce jeżdżą na LPG zamiast LGBT+ 🤣

 13. do Obatel Rysiu:to oni do tej Sowy z menażkami chodzili?.Jprdl,wstyd jak faja

 14. Zastanawiam się czy nie lepiej byłoby gdyby UE skończyła z prostytuowaniem krajów członkowskich tymi „funduszami europejskimi”.

 15. I bardzo dobrze. Co prawda osobiście nie wiedziałem dziesiątków szwadronów lgbt czyhających przed szkołami w Oświęcimiu z naręczami bananów i prezerwatyw, żeby deprawować, ale księża mówili, że gdzie indziej tak masowo jest. A skoro księża mówili, to musi być prawda!

 16. Ufff!!!. A przez Konstytucję 3 Maja straciliśmy niepodległość.

  I tak należy odnotować pewien postęp. Gdy Węgrzy zamarzyli onegdaj o wolności, promotorzy „jedynie słusznej” wówczas ideologii, zamiast kiepskiego szantażu gotówką (do ustalenia kto więcej straci) zwyczajnie wjechali czołgami do Budapesztu.

 17. Co tam.Stać nas.Powiemy że wina Tuska.Ważne że kiedyś opozycja jadła ośmiorniczki za 25.50 zł (cena z Lidla).Nie dopuśćmy już do takich patologii bo tego przeboleć nie można 😉

Send this to a friend