Informacje

MAŁOPOLSKA. Kolejne zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 133 osób. To 56 kobiet i 77 mężczyzn, w wieku od 1 miesiąca do 89 lat, powiatu nowosądeckiego (49 osób), miasta Nowy Sącz (18 osób), powiatów oświęcimskiego, wadowickiego i miasta Kraków (po 9 osób), powiatu tatrzańskiego (7 osób), powiatu tarnowskiego (6 osób), powiatu nowotarskiego (5 osób), gorlickiego, myślenickiego (po 4 osoby), chrzanowskiego, krakowskiego, suskiego (po 3 osoby) oraz powiatów: bocheńskiego, brzeskiego, wielickiego i miasta Tarnów (po 1 osobie).

Aktualnie 8 osób jest hospitalizowanych, pozostałe przebywają w izolacji.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 3458 osób.

Niestety musimy również poinformować o śmierci 7 osób. To 2 kobiety i 5 mężczyzn, w wieku od 59 do 91 lat z powiatów: limanowskiego, krakowskiego, nowosądeckiego, miasta Nowy Sącz (po 1 osobie), powiatu bocheńskiego (3 osoby). Jedna osoba przebywała w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu, pozostałe 6 osób przebywało w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Zmarli mieli choroby współistniejące. Potwierdzono, że przyczyną zgonu był COVID-19.

Tym samym w Małopolsce liczba zgonów spowodowanych COVID-19 wynosi 61.

Biuro Wojewody

Poprzedni artykułNastępny artykuł

8 komentarzy

  1. Nie ma żadnego wirusa! Gdyby był, towarzysze z PiS-u przestrzegaliby norm sanitarnych. Maseczki to też bujda. Jak powiedział tow. minister od nieobecnych respiratorów maseczki nic nie dają. Tylko po co je w takim razie chirurdzy zakładają w trakcie zabiegów? Pewnie dla ozdoby.

  2. To dopiero początek szczytu pierwszej fali zakażeń druga będzie we wrześniu powiązana ściśle z grypą , anginą i przeziębieniami która będzie prawdopodobnie gorsza w skutkach.

  3. To przede wszystkim Brzeszcze. Ludzie tam na ulicach w maseczkach. Przynajmniej tyle.

Send this to a friend