Informacje

MAŁOPOLSKA. 63 osób zarażonych koronawirusem, pierwszy przypadek z powiatu oświęcimskiego

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych czterech osób. Tym razem jest to starszy mieszkaniec Nowego Sącza, który będzie przebywał w izolacji domowej, dwaj mężczyźni w sile wieku z Krakowa (jeden z nich pozostanie w izolacji domowej, drugi aktualnie przebywa w Specjalistycznym Szpitalu im. S. Żeromskiego w Krakowie), a także mężczyzna w sile wieku z powiatu oświęcimskiego, który przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Aktualnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 63 osób.

MUW

Poprzedni artykułNastępny artykuł

9 komentarzy

 1. @PrawdaPrawdaPrawda

  Jeśli dam ci 100 cukierków i powiem że 3 są zatrute to raczej ich nie tkniesz…

  To teraz wyobraź sobie, że te cukierki zostały wypuszczone w całym kraju…

  PS. Szacuje się że z glodu umiera ok 90 tysięcy dzieci.

  Codziennie…

 2. W sezonie zimowym 2017/ 2018 na grypę umarło 80.000 Amerykanów, „straszna pandemia” koronawirusa pochłonęła na dzień dzisiejszy 21,315 zgonów na całym świecie

  26 września 2018 r.
  NOWY JORK – Szacuje się, że zeszłej zimy około 80 000 Amerykanów zmarło na grypę i jej powikłania – najwyższy wskaźnik śmiertelnych zachorowań od co najmniej czterech dekad.

  Dyrektor Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, dr Robert Redfield, ujawnił całość w wywiadzie we wtorek wieczorem z The Associated Press.
  Według CDC w ostatnich latach liczba zgonów związanych z grypą wynosiła od około 12 000 do – w najgorszym roku – 56 000. Zeszłej jesieni i zimy USA przeżyły jeden z najcięższych sezonów grypy w najnowszej pamięci. Przyczyną był rodzaj grypy, która powoduje, że więcej osób trafia do szpitala i powoduje więcej zgonów, szczególnie wśród małych dzieci i osób starszych.Sezon osiągnął szczyt na początku lutego. Skończyło się to już do końca marca, choć trochę grypy nadal krążyło.

  Co gorsza rok, szczepionka przeciw grypie nie działała zbyt dobrze. Eksperci twierdzą jednak, że szczepienia są nadal tego warte, ponieważ zmniejszają ryzyko chorób i ratują życie. „Chciałbym zobaczyć, jak więcej ludzi zostaje zaszczepionych”, powiedział Redfield AP w jednym z wydarzeń w Nowym Jorku. „W zeszłym roku straciliśmy 80 000 ludzi na grypę”.

 3. Skończył się zapas paru artykułów więc udałem się do Kauflandu wychodząc z założenia że w środy zazwyczaj mniej ludzi, bo to ostatni dzień kolejnych promocji. Wszedłem za drugie drzwi i szybko się wycofałem ze względu na tłok jak w przeciętną sobotę. Jadąc dalej miałem dowód na to, że nie ma takiego kodeksu prawa który uwzględniał by wszystkie sytuacje. O ile w olbrzymiej Świątyni Opatrzności Bożej może przebywać do 5 osób to obok lokalnej świątyni z hasłami budujesz i remontujesz na parkingu stało sporo więcej niż 50 aut. W obu sklepach bez liczenia można regulować ilość klientów zobowiązując każdego do brania wózka, a wózków udostępnić odpowiednią ilość. Wózek też wymusza trochę utrzymanie dystansu między ludźmi. Właściciele są daleko i zależy im tylko na zysku ale lokalne Sanepidy otrzymały teraz większe uprawnienia i mamy prawo domagać się aby w opisanych sytuacjach skutecznie interweniowały, w naszym wspólnym interesie. Na obrzeżu miasta kupiłem coś u lokalnego farmera i miłe zaskoczenie. Towar wystawiony, powyżej ceny i informacja: obsłuż się sam lub zadzwoń. Wziąłem co trzeba, włożyłem banknot do otwartego pudełka obok z pieniędzmi, wziąłem odpowiednią resztę – podziękować nie było komu. Gratuluję właścicielom i życzę samych uczciwych klientów.

 4. Pozamykać wszystko siedzieć w domu (fala nadciąga) aby przeczekać te 2 -3 tygodnie. . Poza odpowiednimi służbami które są niezbędne .

 5. Gdyby ktoś chciał uzyskać recepty w przychodniach na stronie ZLA są adresy e-mai, na które można składać zapotrzebowanie. Dodzwonić się, to jak wygrać szóstkę w totolotka.

 6. A ile było wykonanych testów skoro nie ma potwierdzonego laboratoryjnie ani jednego zarażenia wirusem w naszym powiecie ? Mało konkretnie podane informacje..

Send this to a friend