Kultura

MAŁOPOLSKA. 1179 osób zarażonych koronawirusem. Stan na 27 maja

Otrzymaliśmy z WSSE w Krakowie informację o sporej grupie ozdrowieńców z naszego województwa. To 9 kobiet i 9 mężczyzn, w wieku od 5 do 83 lat, z Krakowa (5 osób), powiatu myślenickiego (5 osób), bocheńskiego (3 osoby), krakowskiego (2 osoby) oraz powiatów: tarnowskiego, oświęcimskiego i wielickiego (po 1 osobie), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 781 ozdrowieńców.

Ponadto badania laboratoryjne nie potwierdziły żadnego nowego zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 u mieszkańców Małopolski.

Tym samym liczba zakażeń jest taka sama jak dzisiaj rano i wynosi 1179 osób.

W załączeniu przesyłamy również aktualne dane dotyczące działań związanych z koronawirusem w województwie małopolskim.

Źródło informacji: WSSE w Krakowie.

Poprzedni artykułNastępny artykuł

21 komentarzy

 1. Dziś w powiecie dobrnęliśmy do 61 zakażonych, w tym od wczoraj dwie osoby w Oświęcimiu i jedna w gminie Oświęcim.

 2. Niezupełnie. Dziś pięć nowych zakażeń w Kętach. Zdaje się, że staliśmy się liderem Małopolski.

 3. Do xxx: Tak. Za zakażenie już się zgłosili chętni do wzięcia odpowiedzialności. Z Chin.

 4. Idealnie sami prawie ozdrowieńcy czyli można powiedzieć że wirus się rozpłynął .

 5. Chodzenie w maseczkach i trzymanie odpowiedniej odległości jest zalecane a nie nakazywane. Tak powiedział tow. premier.

 6. A CO TO NIE PODAJĄ JUŻ INFORMACJI BIEŻĄCYCH NA TEMAT LICZBY ZAKAŻEŃ I ZGONÓW W MAŁOPOLSCE ——– CIEKAWA SPRAWA ? OSTATNIA JEST Z 21 05 A MAMY 27 05 2020 R.

 7. Ciekawe kto kiedyś, wezmie odpowiedzialność za zakażenia ludzi .

 8. Nie ma jeszcze szczytu zakażeń w Polsce. Opamiętajcie się z tymi poluzowaniami Jeszcze wszystko przed nami ?

 9. What is it – V7BOMDEFEX
  Please tell me-where is it? Or what is it V7BOMDEFEX ?

 10. Jeszcze tydzień – dwa i trzeba się będzie z powrotem zamykać.

 11. Coraz więcej jest zakażonych a graniczymy ze sląskiem nie poluzowujcie następnych etapów . Zdrowie Wam nie miłe . To co mówią że wracamy do normalności to śmiech .Wirus będzie dalej aktywny może coraz bardziej ? dopóki co nie będzie szczepionki czy odpowiedniego leku wirusa nie zniszczymy .

 12. Jak widać po statystykach w naszym powiecie dopiero się zaczyna, a co będzie jak zaczną testować brzeszcze i piasta?

 13. Minister Szumowski jest kardiologiem, czyli ma takie mniej więcej pojęcie o wirusologii, jak hydraulik o naprawianiu samochodów. Teoretycznie istniała w Polsce Rada Sanitarno – Epidemiologiczna, ale ponieważ składała się z wykształciuchów, więc rząd ją olewał i gdy wreszcie na początku roku skończyła się jej kadencja, po prostu premier nie powołał nowej. W rezultacie nikt nie wie kto teraz doradza premierowi i czy decyzje podejmowane w sprawie pandemii są racjonalne, czy nie. Na początku Szumowski ogłosił, że noszenie maseczek jest zbędne, a nawet może być szkodliwe. Kiedy jednak rząd przekonał się, że zdoła kupić maseczki Chinach, nagle ich używanie stało się bezwzględnie potrzebne. Rząd z aprobatą Szumowskiego odmraża kolejne sektory gospodarki gdy dzienna zachorowalność sięga 400-600 przypadków, a zakazy wprowadził, gdy zarażało się po 100 osób dziennie. Nasuwa się więc pytanie: czy jest w tym jakakolwiek logika?

 14. Hotinie czemu twoi kumple z PiS-u flagą wycierają sobie gębę? Maseczka w barwach narodowych to profanacja! Polska to nie Ameryka czy Wielka Brytanie gdzie z flagi robi się majtki. W Polsce flaga to największa świętość. Jak widać nie dotyczy to pisowców. W jednym z programów kurwizji radny krakowski pluł się przez maseczkę w barwach narodowych.

 15. Co z uroczystym wnioskiem o budowę pomnika JPII w Oświęcimiu złożonym przez radnych pis? Podpisanym przez Przewoźnika, Łozińskiego i całą resztę. A tu Chwierut – cisza. Hotinie, widzisz i nie grzmisz? Jawna zdrada Polski i Narodu Polskiego! Przecież taki pomnik to teraz w Oświęcimiu sprawa najważniejsza. Z pastorału pomnika w Wadowicach tryska woda, sprzedawana w okolicznych sklepikach z dewocjonaliami po 50 zł butelka. U nas też można o czymś takim pomyśleć.

 16. Oświęcim – 7
  Oświęcim gmina – 1
  Brzeszcze – 9
  Kęty – 14
  Osiek – 1
  Polanka Wielka – 1
  Zator – 2

Send this to a friend