Informacje

KRAKÓW. Ryanair spektakularnie inwestuje w port lotniczy Kraków Airport

Ryanair, polska linia lotnicza nr 1, dziś (28 lutego) ogłosiła swój największy w historii rozkład na sezon Lato’24 dla Krakowa z 4 nowymi trasami (łącznie 83) do Dubrownika, Faro, Olbii i Triestu. W ramach rozkładu S24, który obsłuży ponad 3,8 mln pasażerów (wzrost o 24%) z/do Krakowa, Ryanair ma przyjemność ogłosić, że zbazuje na lato 2 nowe samoloty B737 w Krakowie (inwestycja 200 mln USD), tworząc 30 nowych miejsc pracy dla pilotów, personelu pokładowego i inżynierów w regionie. Z 11 samolotami Ryanair w Krakowie tego lata, jest to największa baza Ryanair nie tylko w Polsce, ale w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

Rozkład Ryanair na S24 dla Krakowa to:

 • 83 trasy w tym 4 nowe do Dubrownika, Faro, Olbii i Triestu;
 • 2 nowe samoloty B737 na lotnisku w Krakowie (łącznie 11 – inwestycja 1,1 mld USD);
 • Wzrost ruchu w Krakowie o 24% do ponad 3,8 mln pasażerów;
 • Ponad 3200 miejsc pracy, w tym stanowiska dla pilotów, personelu pokładowego i inżynierów.

Aby uczcić 4 nowe trasy na S24 z i do Krakowa, Ryanair uruchomił 3-dniową promocję z cenami od 119 PLN, dostępną na stronie www.ryanair.com/pl.

Alicja Wójcik-Gołębiowska, Country Manager CEE & Baltics w Ryanair, powiedziała:

„Jako linia lotnicza nr 1 w Krakowie, mamy przyjemność ogłosić nasz największy w historii rozkład lotów na S24 dla Krakowa z 4 nowymi trasami do Dubrownika, Faro, Olbii i Triestu. Ryanair stale zapewnia zwiększenie ruchu lotniczego, więcej miejsc pracy i więcej niskich cen niż jakakolwiek inna linia lotnicza. Ryanair ulokował 2 nowe samoloty B737 (dodatkowe 200 mln USD inwestycji) w Krakowie i oczekuje, że ruch w S24 w Krakowie wzrośnie o 20% do ponad 3,8 mln pasażerów, czyniąc Ryanair linią lotniczą nr 1 w Krakowie.

Aby uczcić uruchomienie naszego rekordowego letniego rozkładu lotów do Krakowa, Ryanair rozpoczyna 3-dniową promocję z cenami już od 119 PLN, dostępną od dziś tylko na www.ryanair.com/pl. Z niecierpliwością czekamy na powitanie milionów Polaków na pokładzie naszych atrakcyjnych cenowo lotów z i do Krakowa w 2024 roku”.

Radosław Włoszek, Prezes Zarządu Kraków Airport, dodał:

„Już od końca marca na krakowskim lotnisku obowiązywać będzie wiosenno-letnia mapa połączeń, która pozwoli pasażerom na odkrycie niezapomnianych miejsc nie tylko w Europie, ale także na całym świecie.

Cieszymy się, że nasz bazowy przewoźnik Ryanair otwiera nowe trasy takie jak  włoskie Olbia i  Triest,  długo wyczekiwane przez pasażerów Faro w Portugalii czy perłę Adriatyku- Dubrownik.

Wakacje #PROSTOzKRAKOWA zapowiadają się bardzo atrakcyjnie ! Mam nadzieję, że do Krakowa i Małopolski przez bramę jaką jest krakowskie lotnisko przybędzie jeszcze więcej turystów niż w 2023!”

 

Poprzedni artykułNastępny artykuł

10 komentarzy

 1. Po ujawnieniu przez media konsorcjum wybrane do audytu CPK juz odwolane…spolka nawet nie podala przyczyny odwolania…dla niewtajemniczonych: chodzi o kompetencje. Spolka CPK zarzadza fachowiec, ktory wyjasnial katastrofe smolenska, niejaki Lasek…

 2. Rayanair-polska linia lotnicza??? Czytacie w ogóle co tam ktoś wypisuje???

 3. Piernik jest taki, że to ważna wiadomość, a gdzie indziej nie ma miejsca, aby o tym podyskutować. Jakoś parafia św Maksymiliana nie chwali się w mediach: „Wspaniały news! Otrzymaliśmy właśnie, od jeszcze patriotycznego pisowskiego rządu, kupę kasy na docieplenie naszych mieszkań i biur. Zwykli ludzie chcący obkleić swoje domy styropianem mogą o czymś takim tylko pomarzyć, a my – proszę – miliony dostaliśmy gratis”.

  Ciekawe dlaczego proboszcz się nie chwali.

 4. To były pieniądze które były przeznaczone na budowę parkingu przy cmentarzu parafialnym,ale pan Łoziński, i Przewoźnik zmienili zdanie ,i załatwili po kryjomu kasę na docieplenie kościoła na osiedlu.

 5. Zrozumiałbym, gdyby te pieniądze poszły np. na remont Salezjan, bo to jest przynajmniej jakiś zabytek. Czy ta dolna część murów kościoła to XIV wiek, tam gdzie cegły ciemniejsze?

 6. Przecież na mieście mówili że JCh zostanie prezesem lotniska, a tu znowu nam kandyduje dalej w Oświęcimiu

 7. Tak PiS właził kościołowi w du.. a ludzie głodują w Polsce żyją na skraju nędzy. Około 4 mln ludzi ma po opłaceniu rachunków leków od 4 do 7 zł dziennie na jedzenie.

 8. I znowu to ble ble ble .Po co inwestować w lotnisko Balice jak ma powstać CPK.Szkoda kasy na tą rozbudowę.Miliony wyrzucone w błoto.

 9. Ciekawe kiedy Włoszek na twarz.

  Ocieplanie kościoła Maksymiliana, plebanii, itd za prawie 6 milionów, z czego 99% z pieniędzy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Czyli łapówka od schyłkowego PiSu. Obrzydliwe.

Send this to a friend