Biznes, Informacje

KRAKÓW. Półmetek wakacji Kraków Airport zamykamy wynikiem 5 290 279 obsłużonych pasażerów

W lipcu z usług Kraków Airport skorzystało 918 899 pasażerów, czyli o 17% więcej w stosunku do lipca 2019 r. i o 23%  więcej w stosunku do lipca 2022 r. Łącznie od początku roku krakowskie lotnisko obsłużyło 5 290 279 pasażerów.

„Półmetek wakacji zamykamy wynikiem 5 290 279 obsłużonych pasażerów, a sam tylko lipiec liczbą 918 899 podróżnych. To w dotychczasowej historii Kraków Airport najlepszy wynik osiągnięty w skali danego roku, jak i wynik jednego miesiąca. Dla nas każdy rekord jest motywacją do dalszej pracy. Pracujemy nie tylko nad ofertą połączeń lotniczych, ale również rozwijamy strefę komercyjną. Na lotnisku spędzamy dwie, trzy godziny. Pasażerowie oczekują sprawnej obsługi, ale także udogodnień, usług umilających podróż. Od lipca można zrobić zakupy w Victoria’s Secret, zasmakować kuchni nowej restauracji Sky Lounge. Dzisiaj też otwarty został Good Lood.” – powiedział Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

„W każdej podróży kluczowe jest bezpieczeństwo. My ze swojej strony dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić komfort i bezpieczeństwo na terenie lotniska, zawsze też prosimy podróżujący
o sprawdzanie sytuacji w miejscu docelowym. Wiem, że wielu spraw nie można przewidzieć, jednak czujność jest niezwykle istotna. Życzę wszystkim spokojnego odpoczynku i tradycyjnie zapraszam także do odwiedzania Krakowa i Małopolski.”-
dodał Radosław Włoszek, prezes zarządu Kraków Airport.

Podróż z / do Kraków Airport – praktyczne wskazówki

Pasażerom podróżującym poza strefę Schengen, przypominamy że Kraków Airport dostępny jest system bramek ABC (Automated Border Control).

 • Pasażer sam dokonuje wyboru dotyczącego formy kontroli pomiędzy standardową a automatyczną. Na krakowskim lotnisku pięć bramek przeznaczonych jest do odpraw osób wylatujących, a kolejne pięć dla pasażerów odwiedzających nasz kraj w strefie non Schengen. Dzięki temu rozwiązaniu w jednym momencie może być obsługiwanych dziesięciu pasażerów.
 • Z bramek ABC skorzystać mogą obywatele państw UE, EOG lub Szwajcarii, spełniający wszystkie warunki tj.:
 • posiadają dokument biometryczny (w przypadku Polski akceptowany jest paszport lub dowód biometryczny, w przypadku pozostałych krajów wyłącznie paszport biometryczny),
 • ukończyli 18 lat i pod ich opieką w trakcie podróży nie znajduje się osoba niepełnoletnia,
 • mają od 120 do 220 cm wzrostu (warunek wynikający z rozwiązania technicznego
  i zakresu pracy kamery).
 • Od 15.02.2023 r. z bramek ABC po przylocie mogą korzystać również dzieci, które ukończyły
  12 lat i mają powyżej 140 cm wzrostu i posiadają dokument biometryczny
  .

WIĘCEJ:

Kraków Airport – Wszystkie usługi (krakowairport.pl)

Kraków Airport – Biometryczne bramki w Kraków Airport (krakowairport.pl)

Należy również pamiętać o podstawowych zasadach, które pomogą komfortowo i bezpiecznie podróżować drogą lotniczą.

 • Na etapie rezerwacji lotniczej należy sprawdzić ważność dokumentów.
 • Na lotnisko należy przybyć z odpowiednim wyprzedzeniem, nawet dwie i pół godziny wcześniej.
 • Na każdym etapie podróży nie wolno zostawiać bagażu bez opieki.
 • Należy odpowiednio spakować bagaż podręczny.
Poprzedni artykułNastępny artykuł

7 komentarzy

 1. @ZIBI

  Póki co- raczej prawa nie złamał.
  Mozna filmować lub fotografować np mnie czy ciebie i twój czy mój dom, samochód dopóki robi się to będąc w miejscu publicznym. Nie trzeba twojej zgody na filmowanie. Twoja zgoda jest potrzebna dopiero gdy ktoś chciałby opublikować twój wizerunek.

 2. Dzisiaj radny Łoziński jeżdżił swoją wypasioną furą po ulicy Krasickiego i robił zdjęcia ,i numery domów .Ciekawe czy miał zgodę właścicieli domów. Jeśli nie miał to złamał prawo.

 3. Dobrze napisałeś kreatywna księgowość. Włoszek musiał przejść kurs u Bambika Morawieckiego.Najlepszy specjalista w tej dziedzinie. W ubiegłym roku wyprowadził poza budżet państwa ponad 320 miliardów zl.

 4. Liczba jdprawionych pasażerów nie jest taka sama jak tych odlatujących!! To jest w czystej postaci księgowość kreatywna. Czemu ja służy? Statystyka i … Kasa, bo za jazdego pasazera lotnisko chyba 7 dolarów sobie inkasuje i dodatkowo to co sklepy przemielą.

 5. Niedawno miałem okazję skorzystać z usług lotniska w Balicach. Niestety muszę napisać, że organizacja ruchu pasażerów nie jest mocną stroną portu (ale to też charakterystyka innych polskich lotnisk, które są zwyczajnie ciasne). Wszechobecne są długie kolejki do kolejnych etapów odprawiania się i kontroli. Porównawczo na lotniskach w innych krajach, jakoś ta obsługa jest sprawniejsza.

Send this to a friend