Informacje

KRAKÓW. PO o sprawie p. Joanny: pytamy, jakie są podstawy prawne działań policji?

Politycy PO podjęli w czwartek interwencję poselską w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie dot. podstawy prawnej działań policji w jednym z krakowskich szpitali wobec kobiety, która trafiła na SOR. W konferencji prasowej Koalicji Obywatelskiej udział brali posłowie Aleksander Miszalski oraz Marek Sowa.

Interwencja miała związek z materiałem opublikowanym we wtorek przez „Fakty” TVN. Materiał ten mówi o działaniach policjantów w jednym z krakowskich szpitali wobec kobiety, która trafiła na tamtejszy SOR po zażyciu tabletki poronnej; jak zapewniała – kupiła ją sama w internecie.

Według Policji w sprawie istniało podejrzenie popełnienia przestępstwa w postaci udzielania kobiecie ciężarnej pomocy w przerwaniu ciąży poprzez środki pochodzące z nielegalnego źródła. Komenda Główna Policji przekazała, że „interwencja Policji nastąpiła po zawiadomieniu służb przez lekarza psychiatrę o możliwej próbie samobójczej jego pacjentki i przyjęciu przez nią substancji niewiadomego pochodzenia”.

Poseł na sejm Aleksander Miszalski podkreślił, że podczas interwencji poselskiej będzie żądać złożenia pisemnych informacji odnośnie do podstaw prawnych interwencji, w jaki sposób dokładnie policja powzięła wiedzę na temat sytuacji Pani Joanny, wskazania osoby zlecającej wykonanie interwencji oraz prokuratora, który dokonał jej zatwierdzenia, a także wyjaśnienia czy tego typu działania są podejmowane przez policję w sposób rutynowy oraz charakteru całej interwencji.

Poseł Marek Sowa wspomniał raz jeszcze o potrzebie szczegółowego zbadania podstaw prawnych, na podstawie których dokonano interwencji. Przypomniano również, że wiele ostatnich działań policji wskazuje, że przestaje ona działać w interesie obywateli, a stała się elementem walki politycznej. Poseł Marek Sowa wskazał na niejednoznaczne stanowisko policji, które należy sprostować.

Foto: miszalski.pl

Poprzedni artykułNastępny artykuł

34 komentarze

 1. Cześć ,Chętnie poznam normalnego faceta. Nie szukam sponsora, nie interesuje mnie jakie masz zarobki, samochód itp. Przede wszystkim cenię kulturę osobistą i poczucie humoru, wygląd dla mnie to sprawa drugorzędna. Zainteresowanych panów zapraszam do kontaktu najlepiej na moim profilu gdzie zobaczysz moje prywatne zdjęcia : bit.ly/profil-moni89-pl

 2. Te twoje ciągle zmieniane nicki pisiorze jak gaworzenie niemowlaka: ro, grr, bzi, buu, itp. Może to objaw choroby – gdy zapominasz, jak podpisałeś się 5 minut temu? Już pomagam:

  „Utrata pamięci krótkotrwałej jest często powodowana zatruciami. Czynnikiem toksycznym mogą być leki, metale ciężkie (rtęć, ołów, kadm, miedź), pestycydy, a także alkohol i narkotyki będące najczęstszą przyczyną problemów z pamięcią krótkotrwałą. Regularne picie alkoholu negatywnie wpływa na komórki nerwowe”.

  Więc po prostu nie pij ni nie ćpaj tyle. Powodzenia.

 3. Bredzicielu – zamiast zostawiać kupę, idź to załatwić jak trzeba i przeczytaj ustawę o utrzymywaniu przestrzeni publicznej w czystości.

 4. @małpa wszeteczna

  małpicielu wszeteczny może, zamiast po raz kolejny puszczać „bonka”, doradziłbyś panu Sowie, żeby przeczytał uważnie ustawę o Policji?

 5. I to jest właśnie asie twój problem: sieczkę propagandową wypluwaną przez tvp uznajesz za prawdę objawioną, bo sieczka daje odpowiedź na wszystkie twoje lęki i złości. Proste: jest wróg -tusk. A państwo daje.

  I już ci wystarczy.

 6. Sowa i praca. Śmiechu warte. Musiałbym nie znać i być obłąkany jak niektórzy komentujący. A w przedmiocie prymitywnej ustawki z proaborcyjną aktywistką(o czym już wiemy)bandytów z TVN i niedorozwiniętych pseudopolityków Platformy Idiotów, którzy w potworny i zdegenerowany sposób wykorzystują kobiety do prymitywnej walki politycznej. Widać jak chcą przykryć między innymi produkcję Reset i Bagno z TVP będącymi dla nich bardzo niewygodnymi. Niezbyt udanie, ale jednak. Policja zareagowała profesjonalnie i prawidłowo według prawa i przepisów. Mają obowiązek dbać o życie ludzkie. Wielkie brawa dla psychiatry wobec profesjonalnej postawy i walki o życie. Mimo, że okazało się to podłą ustawką prymitywnej telewizji założonej przez morderców z komunistycznej SB. Producentem największej ilości fejków, manipulacji i degeneracji w mediach.

 7. Tłumaczyłem już kiedyś, że na niemieckim portalu z niemieckimi małpami dyskusja jest bezprzedmiotowa.

 8. A ja pamiętam jak Sowa nalewał paliwo na stacji w Bobrku. Bu haha…i nie mam zamiaru obrażać ciężko pracujących ludzi… Żenada…

 9. Z tabletkami jest tak: lekarz daje receptę na lek.
  – „Będzie pan brał po jednej tabletce przez 10 dni”
  – „Ale panie doktorze, przecież to opakowanie jest z 60 tabletkami, to może wypisze mi pan receptę na takie z dziesięcioma?”.
  – Owszem, mogę. Ale refundowane jest tylko te z 60 tabletkami. Zapłaci pan za nie trzy razy mniej. To jak pan chce?”.
  Więc wziąłem tańsze. Resztę się wyrzuci.

  Niech żyje Ministerstwo Zdrowia!

  Niech żyje pis!

 10. Jak zwykle tam, gdzie lumpy z PO pokroju Sowy, tam kłamstwo, głupota, celowe wywoływanie napięć i prymitywne zachowania. Dno do kwadratu pseudoopozycji parlamentarnej z lumpenproletariatu. Typowe jak dla niedorozwiniętych i obłąkanych.

 11. Do WRACZ
  Doucz się człowieku. Rząd a konkretnie Pinokio i Prostak Glaipinski są odpowiedzialni w 100% – ntach za szalejącą inflację. Pinokio bo bez opamiętania drukował pieniądze bez pokrycia na socjal dla swojego elektoratu wyborczego i ekonomicznych uchodzcow z UA oraz Glaipinski który zz późno zaczął podnosić- 4 miesiące po innych krajach UE stopy procentowe. Nawet dzieci z podstawówki to wiedzą więc weź człowieku się nie ośmieszaj

 12. Małpa kasa była a rzeplinski i tusk ją z…..ł!.Jeżeli piszesz ze rząd ma coś wspólnego z inflacją to chorujesz na głowę więc idź do psychiatry bo skończysz jak Joanna i poronisz!

 13. „Panie pośle jak tam Małopolskie Sieci Swiwatlowodowe?”

  Ty pisiorku znowu swoje. A ja znowu odpowiadam: sprawa z Sieciami to rok 2014. Gdyby istniała jakakolwiek szansa, cień nawet szansy i choć najmniejszy dowód, że Sowa dopuścił się przestępstwa, to od tego czasu prokuratura Ziobry rozerwałaby Sowę i całą krakowską peło na strzępy. Zostałby powołany specjalny zespół śledczy, a może nawet cała komisja sejmowa. Tymczasem od dziewięciu lat – cisza.

  Masz jeszcze pisiorku coś do powiedzenia? Nie masz? Tak myślałem.

 14. „jakoś nie słyszałem żeby Sowa i ktokolwiek jego obozu zabrał głos w sprawie tej haniebnej patologii” – jest tak, że za dopuszczenie do sprzedaży w Polsce ukraińskiego zboża niewiadomej jakości odpowiada ewidentnie, tylko i wyłącznie rząd pis. Gdyby natomiast pełowcy zaczęło głośno protestować przeciwko, to zostałoby natychmiast ogłoszeni w tvp zdrajcami Ojczyzny i sługusami Rosji, bowiem – jak wiadomo – już w 2010 Tusk wraz z Putinem zamachnęli się na tupolewa. Polityka, panie, polityka.

 15. @Jak tam

  Jak tam zadłużenie kraju?
  Jak tam ceny w sklepach?
  Jak tam ceny na stacjach paliw?
  Jak tam inflacja?

 16. Panie pośle jak tam Małopolskie Sieci Swiwatlowodowe? Jak tam litania do drzewa?

 17. @
  Nic ci nie umknęło. Doskonale o tym wiem. Ale jakoś nie słyszałem żeby Sowa i ktokolwiek jego obozu zabrał głos w sprawie tej haniebnej patologii. Natomiast tu się spuszcza i ro i z siebie głupa zamiast po prostu obejrzeć nagranie z przebiegu interwencji

 18. Momo – pomysł z OFE od początku był głupi. Na przykład w 2022 r. w wyniku niestabilnej sytuacji na giełdzie OFE straciły 55 miliardów. Fruuu i ni ma. Do tego dochodzi zafundowana nam przez pis inflacja, dzięki której odpisane uczestnikom programu w 2015 środki są obecnie realnie warte mniej więcej połowę. Więc chyba nie będzie: Janie – Bermudy!

 19. Policjant – może coś mi umknęło, ale wydaje mi się, że w Polsce od 8 lat rządzi pis, a ministrem od rolnictwa jest dzban Kowalski.

 20. Viola – nie wiem pisiorku, zapytaj się kolegi Zbynia Straca, to on był dyrektorem szpitala psychiatrycznego w Kobierzynie, więc pewnie się zna.

 21. Proponuje żeby Pan Sowa zajął się raczej tym że od wielu miesięcy Polacy jedzą chleb wypiekany ze zgniłego syfu technicznego płynącego nieprzerwanym strumieniem od „przyjaciół” z Ukrainy zwanego potocznie zbożem i jeszcze wmawia się Polakom że to wina Putina.

 22. Jakie były podstawy prawne ,że rząd wyprowadził poza budżet państwa ponad 300 miliardów zl.

 23. Jakie były podstawy prawne że tusk okradł Polaków z pieniędzy z OFE?

 24. Małpa jak ktoś zadzwoni na policję że ci odwala to mają przyjechać czy nie?

 25. Sprawa jest niejednoznaczna i w szczegółach do wyjaśnienia, ale tym razem tłumaczenia policji wydają się dość wiarygodne.

 26. Rozumiem, że jeśli pacjent z depresją zgłosi swojemu lekarzowi zamiary samobójcze, to z interwencją poselską przyleci Marek Sowa zamiast odpowiednich służb?

 27. Znajoma cierpi na chorobę przewlekłą, która okresowo daje jej straszne bóle. Kiedyś sanitariuszowi powiedziała, że nie wytrzyma i sobie coś zrobi. Za 20 minut miała bagiety w domu. Więc może niech Marek Sowa się za bardzo tym nie ekscytuje.

Send this to a friend