Informacje

KRAKÓW. Plan Inwestycyjny Kraków Airport na lata 2024 – 2045

W piątek 22 grudnia 2023 r.  wspólnicy Spółki Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków – Balice sp. z o. o. podczas Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników, jednogłośnie zaakceptowali przedłożony przez zarząd „Plan Inwestycyjny Kraków Airport na lata 2024 – 2045”. Podjęta decyzja jest podstawą formalną dalszych planów rozwoju krakowskiego lotniska i realizacji Planu Inwestycyjnego na lata 2023 -2045 zgodnie z Planem Generalnym zatwierdzonym w 2018r. Przy tej okazji możemy także przekazać informację o zakończeniu robót budowlanych związanych z rozbudową płyty postojowej w części zachodniej krakowskiego lotniska. Inwestycja ta właśnie uzyskała pozwolenie na użytkowanie.

„Chciałbym podziękować wszystkim wspólnikom za zaangażowanie w rozwój krakowskiego lotniska- obecnie i w przyszłości największego regionalnego portu lotniczego w Polsce i jednego z najważniejszych w Europie”. powiedział Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport. Długoterminowa prognoza rozwoju ruchu lotniczego na lata 2023-2045 zakłada , że ruch na krakowskim lotnisku będzie konsekwentnie wzrastał , osiągając według ULC nawet 16 mln pasażerów. Na tendencję wzrostową wskazuje także rekordowy wynik czyli obsłużony pod koniec roku 2023 – 9 milionowy pasażer i plan obsłużenia w 2024r-10 milionów pasażerów”.-powiedział Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Kraków Airport

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Ciekawe kiedy będzie wymiana prezesa, który został wybrany z klucza partyjnego. Który zasiadał także w zarządzie TVP czyli zajmował 2 stołki, i za kazdy pobierał pensję, a innym kazują pracować za miskę ryżu.

Send this to a friend