Informacje

KRAJ. Rząd przygotowuje propozycje stopniowego znoszenia ograniczeń

Rząd przygotowuje propozycje stopniowego znoszenia ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa, ale ten proces będzie prowadzony bardzo ostrożnie, bo musi być dostosowany do bieżącej sytuacji – powiedział w środę szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

Dworczyk był pytany w Radiu Zet, od kiedy rząd planuje zmniejszać ograniczenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. „W tej chwili nie jestem w stanie odpowiedzieć precyzyjnie, kiedy będą likwidowane poszczególne obostrzenia. Znoszenie ograniczenie związanych z koronawirusem jest planowane, ale to, co trzeba podkreślać dzisiaj, to, że to będzie to dostosowane do aktualnej sytuacji” – zapowiedział szef KPRM.

Dodał, że szereg krajów, w których liczba osób chorych jest większa niż w Polska, jak Austria, Czechy, Francja, Hiszpania, powoli znosi ograniczenia związane z epidemią. Jak mówił, rząd przygotowuje „pewne propozycje stopniowego znoszenia tych ograniczeń”. „Te decyzje zapadają w trakcie posiedzeń rządowego zespołu zarządzania kryzysowego” – zaznaczył.

„Będziemy na bieżąco informować, jak te ograniczenia będą znoszone. W najbliższych dniach będziemy informować o decyzjach, które będą w tej sprawie zapadały. Chcemy przedstawić harmonogram, czy założenia takiego harmonogramu, znoszenia tych ograniczeń, podkreślając jednocześnie, że ten proces będzie prowadzony w sposób bardzo ostrożny dlatego, że musi być dostosowany do bieżącej sytuacji” – oświadczył szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

„Chcielibyśmy iść w takim kierunku, który można określić krótkim zdaniem: tyle wolności, ile można, a tyle ograniczeń, ile to jest konieczne” – dodał Dworczyk.

(PAP)

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Od czasu kiedy robią coraz mniej testów, liczba zakażeń rzeczywiście spada.

  2. Liczba nowych zachorowań powoli spada, ale to nie znaczy, że nie może znowu wzrosnąć. Dzieci roznoszą wirusy równie dobrze jak dorośli. Nie można poczekać jeszcze do końca miesiąca?

  3. Rząd myśli, że jak zamknie oczy, to wirus zniknie. Dlatego ograniczył testy. Co jest jeszcze w stanie zrobić by wybory się odbyły? Na razie to jest prowadzenie baranów na rzeź.

Send this to a friend