Informacje

KĘTY. Poszli do restauracji i zatrzymali pijanego kierowcę

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach z rąk mieszkańców Śląska, przejęli  47 – letniego mieszkańca Kęt podejrzanego o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Drogowy przestępca wsiadł za kierownicę auta mając w organizmie 2,8 promila alkoholu.  Pijany kierowca wpadł dzięki spostrzegawczości małżeństwa, które przyjechało odebrać posiłek z restauracji.

Do zdarzenia doszło w piątek (30.07.2021) wieczorem w Kętach.  Tuż po godzinie 21.00 małżeństwo przyjechało do restauracji odebrać zamówiony na wynos posiłek. Obok nich zaparkował ford zza którego kierownicy wysiadł zataczający się mężczyzna. Para zareagowała natychmiast. Ujęli mężczyznę, któremu zabrali kluczyki od forda, po czym poinformowali Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Policjanci przejęli nietrzeźwego kierowcę którym okazał się  47 – letni mieszkaniec Kęt. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,8 promila alkoholu. Drogowy przestępca trafił do kęckiego komisariatu Policji.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości  grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.

Na wyróżnienie oraz szczególne podziękowania zasługuje małżeństwo Pani Michalina i Mateusz, którzy  będąc świadkami przestępstwa zareagowali błyskawicznie. Dzięki ich obywatelskiej interwencji nietrzeźwy kierowca nie mógł kontynuować jazdy, a już wkrótce poniesie konsekwencje swojego karygodnego czynu.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend