Informacje

KĘTY. Policjant w czasie wolny od służby zatrzymał pijanego kierowcę

Sierżant Patryk Tomaszek policjant Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, w czasie wolnym od służby,  wspólnie z dwoma innymi kierowcami zatrzymali pijanego sprawcę kolizji drogowej.

W niedzielę (14.01.2024) tuż przed godziną 18 policjant  jadący swoim samochodem  trasą Oświęcim – Kęty zauważył, że jadący za nim pojazd, pomimo trudnych warunków zimowych nagle zwiększył prędkość i podjął manewr wyprzedzania kilku samochodów na raz. Na efekty niebezpiecznej jazdy nie trzeba było długo czekać. Audi uderzyło wysepkę ronda w Nowej Wsi, po czym ugrzęzło na poboczu. Policjant zatrzymał swój pojazd. Podbiegł do audi, którego kierowca próbował wyjechać z pobocza. Funkcjonariusz wyczuwając od mężczyzny woń alkoholu, poinformował go, że jest zatrzymany. Wtedy nietrzeźwy zaczął być wobec niego agresywny. Z pomocą w obezwładnieniu mężczyzny pospieszyli dwaj inni kierowcy, którzy widząc zdarzenie również zatrzymali się na poboczu. Nietrzeźwy 41 – letni mieszkaniec gminy Kęty trafił w ręce policjantów z Komisariatu Policji w Kętach. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,6 promila alkoholu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Podziękowania za wzorową reakcję na zdarzenie
Na wyróżnienie i podziękowania za wzorową obywatelską reakcję na przestępstwo  zasługują kierowcy, którzy widząc zachowanie drogowego przestępcy,  błyskawicznie wsparli działanie policjanta.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend