Informacje

KĘTY. Pirat drogowy sam zgłosił się na policję

Dzięki publikacji w mediach nagrania z kamerki samochodowej, znane są już dane rodziny, której pirat drogowy kierujący seatem nie ustąpił pierwszeństwa na przejściu dla pieszych na ulicy Spacerowej w Kętach. Wniosek o ukaranie 38 – latka z powiatu bielskiego,  zostanie przesłany do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komisariatu Policji w Kętach za pośrednictwem elektronicznej skrzynki kontaktowej „Stop Agresji Drogowej” otrzymali nagranie video z kamerki samochodowej. Jak wynikało z wiadomości mailowej przekazanej przez autora nagrania, do zdarzenia doszło w sobotę (18.03.2023) tuż po godzinie 16 w Kętach na ulicy Spacerowej. Na nagraniu widać jak kierowca seata wyprzedzając inny samochód przed przejściem dla pieszych zlekceważył fakt, że na przejście wchodzi rodzina z dwójką małych dzieci. Osoby te zatrzymały się widząc pędzące auto.

Autor nagranie postanowił przekazać Policji, ponieważ  zachowanie pirata drogowego „zmroziło mu krew w żyłach” i mogło doprowadzić do tragedii. Nagranie karygodnego i niebezpieczne zachowania kierowcy stało się podstawą do wszczęcia postępowania w związku z popełnionymi wykroczeniami wyprzedzania na podwójnej ciągłej oraz stworzenia zagrożenia dla pieszych poprzez nieustąpienie im pierwszeństwa na przejściu dla pieszych.

Dzięki publikacji już w sobotę (1.04.2023) przed południem w Komisariacie Policji w Kętach przesłuchany został 38 – letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Mężczyzna zgłosił się po tym jak zobaczył nagranie w mediach. Potwierdził, że to on kierował seatem i przyznał się do popełnionych wykroczeń. Został poinformowany, że wniosek o ukaranie za wykroczenia, których się dopuścił zostanie przekazany do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu. Mężczyzna poprosił policjantów, aby przekazali pieszym jego przeprosiny.

Również w sobotę lecz po południu do kęckiej jednostki Policji zgłosił się mieszkaniec Kęt, który potwierdził, że podczas spaceru z żoną i dziećmi  zatrzymali się przed przejściem widząc seata, który jadąc z dużą prędkością ominął pojazd, który przed przejściem się zatrzymał.

Dziękujemy za zgłoszenia na internetową skrzynkę „Stop Agresji Drogowej”

Podziękowanie za przesłanie w/w nagrania, informacji dotyczącej miejsca oraz daty naruszenia przepisów ruchu drogowego,  należą się kierowcy z Tychów. Dzięki temu sprawca wykroczeń zostanie ukarany.  

Przypominamy, że na każdej stronie internetowej Policji znajdziemy adres mail elektronicznej skrzynki kontaktowej pn. „Stop Agresji”. Za pośrednictwem tej skrzynki anonimowo można przesyłać filmy zawierające rażące naruszenia przepisów drogowych, jak również inne zdarzenia dotyczące innych agresywnych zachowań uczestników ruchu drogowego. Szczegółowe informacje o funkcjonowaniu skrzynki znajdują się na stronie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie,  link do strony: https://malopolska.policja.gov.pl/krk/wolnytekst/139,Stop-agresji-drogowej.html

Podziękowania dla przedstawicieli mediów

Podziękowania należą się również przedstawicielom mediów. Dzięki licznym publikacjom informacja błyskawicznie dotarła do bardzo dużej liczby osób, wśród których była rodzina z Kęt oraz sprawca wykroczenia.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

3 komentarze

  1. @Obywatel

    Nic nie denerwuje wariata drogowego bardziej niż inny kierowca jadący zgodnie z przepisami.

  2. Wielu jedzie 30 jak by im sie auto zepsuło, w końcu facet nie wytrzymał i go wyprzedził, obydwoje winni

Send this to a friend