Informacje

KĘTY. Pijany i bez uprawnień złapany w nocy

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach podczas nocnego patrolu zatrzymali drogowego przestępcę. 37 – latek, który nie posiadał uprawnień do kierowania wsiadł za kierownicę samochodu mając w organizmie 1,80 promila alkoholu. Dziś w nocy (28/29.07.2020), tuż po godzinie 01.00 uwagę patrolujących Kęty policjantów zwrócił jadący ulicą Kościuszki samochód marki Daewoo Lanos. Tor jego jazdy mógł wskazywać, że za jego kierownicą znajduje się nietrzeźwy. Mundurowi błyskawicznie podjęli interwencję. Włączając sygnały uprzywilejowania pojechali za pojazdem, który zatrzymali na Osiedlu Wyszyńskiego. Podczas kontroli drogowej funkcjonariusze potwierdzili swoje spostrzeżenie. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 37 – letni mieszkaniec Kęt ma w organizmie 1,80 promila alkoholu, a ponadto nie posiada uprawnień do kierowania. Za popełnione przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
KPP Oświęcim
Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Mam pytanie. A ulica Nowowiejska w Gorzowie jest obecnie drogą z pierwszeństwem w stosunku do ulicy Krakowskiej w kierunku na Oświęcim? Cały czas widzę tam znak STOP. Wielu zdaje się odbierało swoje uprawnienia do kierowania wozem drabiniastym na targowisku. Może WRD KPP Oświęcim coś temu zaradzi bo niektórym się zdaje, że droga hamowania z 70 km/h do zera wynosi 10 metrów. Cud, że jeszcze tam nie doszło do wypadku. Naprawy wymaga również dylatacja mostu na Wiśle od strony Broszkowic. Gdzie to zgłosić? Nie wiem czy nam się nowa obwodnica „popsuła” ale znacząco wzrósł ruch zestawów drogowych tą przeprawą na Wiśle. Po 3-4 „wanny” jadą w „kolumnie” na most od strony PMN Bobrek, panowie kierowcy telefony przy uszach a podwójna ciągła pod pojazdami. Jadący w kierunku Krakowa mają jechać poboczem czy już ścieżką rowerową na wiślanym wale? Tam jest znak z ograniczenie do 50. Auta im wynosi na przeciwny pas ale potrajkotać trzeba. Miszczowie z „jedynką”. A twierdzą, że to kobiety są gadatliwe.

  2. Oświęcimski wicestarosta to zaiste potężny polityk. Wystarczy w artykule krótki cytat z jego wypowiedzi a już komentarze są wyłączone.

Send this to a friend