Informacje

KĘTY. Kolejny pirat drogowy stracił uprawnienia

Policjanci z oświęcimskiej drogówki pilnując bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 123 km/h. Pirat drogowy stracił prawo jazdy na trzy miesiące i dostał wysoki mandat.

W środę (20.07.2022) rano policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. Tuż przed godziną 9 w Bulowicach na ulicy Bielskiej (DK52)  do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Mercedes, który jechał z prędkością 123 km/h  przy dozwolonej prędkości 50km/h. Jak się okazało związek z niebezpieczną jazdą miał 46 – letni mieszkaniec powiatu krakowskiego.

W związku z przekroczeniem prędkości policjanci nałożyli na kierującego mandat w wysokości 2500zł oraz 10 punktów karnych, a także zatrzymali jego prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać dopiero za trzy miesiące.

Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów oraz rozsądek na drodze. Zapewniają  również, że  uczestnicy ruchu drogowego, którzy stwarzają poważne zagrożenie, poniosą surowe konsekwencje lekceważenia prawa oraz bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu drogowego.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Proponuję WRD postać trochę codziennie na Nideckiego w Oświęcimiu. Nieczynny prawie na całej długości jeden pas ruchu a jazda pod prąd od miesiąca kwitnie na całego. Znaki stoją a ludzie mają to gdzieś. Czynny pas jest pełen kamieni. Ktoś to nadzoruje czy sprząta? Może by tak na czas inwestycji rozważyć ograniczenie prędkości na tym odcinku do 30km/h. Dostanie ktoś z pod kół kamieniem w szybę samochodu albo pieszy w głowę i będzie tragedia.

Send this to a friend