Informacje

KĘTY. Kierowca prowadził pod wpływem metaamfetaminy, kokainy oraz opiatów

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed wyeliminowali z ruchu drogowego kierowcę, który prowadził pojazd będąc pod wpływem trzech środków odurzających, a także mając sądownie orzeczony zakaz kierowania pojazdami. 27 – latek jest również podejrzany o posiadanie amfetaminy.

W czwartek (16.03.2023) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. Tuż po godzinie 17 na ulicy Kęckiej w Bielanach do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki Seat którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy, a ponadto jechał bez zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Za kierownicą auta siedział 27  – letni mieszkaniec powiatu bielskiego.  Podczas legitymowania mężczyzny okazało się, że wsiadając za kierownicę złamał on orzeczony przez Sąd Rejonowy w Bielsku – Białej półroczny zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Następnie policjanci przystąpili do badania stanu trzeźwości kierowcy. Alkotester nie wykazał alkoholu w wydychanym powietrzu, natomiast tester narkotykowy w ślinie mężczyzny wykrył metaamfetaminę, kokainę oraz opiaty. Podczas przeszukania pojazdu policjanci ujawnili plastikowy pojemnik,  w którym znajdowała się biała sproszkowana substancja.  27 – latek został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Do badań na zawartość środków odurzających została mu pobrana krew.  Przeprowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego badanie zabezpieczonej substancji wykazało, że jest to amfetamina.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 2 lat pozbawienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za złamanie sądownie orzeczonego zakazu kierowania grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Pomyśleć, że kiedyś wojewoda uczył dzieci spożywać jak należy.

Send this to a friend