Informacje

KĘTY. Kierowca był pod wpływem alkoholu

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę. 46  – letni mieszkaniec powiatu włodawskiego wsiadł za kierownicę mając w organizmie 0,56  promila alkoholu.

W poniedziałek (16.10.2023) rano policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Kęt. Tuż po godzinie 6 przy użyciu podręcznego alkotestera kontrolowali trzeźwość kierowców poruszających się ulicą Żeromskiego.  Po sprawdzeniu kilku kierujących funkcjonariusze poddali kontroli kierowcę samochodu marki Citroen. Urządzenie wykazało, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. W związku z tym został on zatrzymany do szczegółowej kontroli. Chwilę później mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości przy użyciu alkosensora, który w wydychanym powietrzu wykazał u mężczyzny 0,56 promila alkoholu.  W związku z powyższym 46– latek został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

Od 1 października 2023 roku zostały zaostrzone kary za prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości. Teraz za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Policja Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend