Informacje

KĘTY. Areszt dla złodziei paliwa i butli gazowych

Policjanci z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymaniem przerwali przestępczą działalność  27 – letniego mieszkańca gminy Kęty oraz 28 – letniego mieszkańca gminy Wilamowice. Mężczyźni działając wspólnie na terenie Małopolski i Śląska dopuścili się ponad 50 czynów. Trudnili się kradzieżami paliwa na stacjach paliw oraz włamaniami  do przysklepowych wiat z butlami gazowymi. Obaj sprawcy już trafili do aresztu śledczego.

Przez kilka ostatnich miesięcy na terenie powiatu oświęcimskiego dochodziło do kradzieży paliwa na  stacjach paliw, natomiast w ostatnich tygodniach doszło do włamania do przysklepowej wiaty z butlami gazowymi na terenie Nowej Wsi.

Pracujący nad sprawami policjanci z kęckiego komisariatu Policji w wyniku przeprowadzonych wielu czynności wykrywczych oraz wnikliwe przeprowadzonej analizie zabezpieczonych dowodów ustalili, że związek z przestępczym procederem ma dwóch mężczyzn  27 – latek z gminy Kęty oraz 28 – latek z gminy Wilamowice.  We wtorek (20.09.2022) tuż po północy policjanci zatrzymali sprawców w Kętach tuż po kradzieży z włamaniem do wiaty z butlami gazowymi.  Sprawcy trafili do pomieszczeń dla zatrzymany oświęcimskiej komendy Policji.

Na podstawie zebranych dowodów obaj usłyszeli dwa zarzuty kradzieży z włamaniem do wiat z butlami gazowymi oraz 50 zarzutów kradzieży paliwa na stacjach paliw znajdujących się na terenie Małopolski i Śląska.

Dwa dni później (22.04.br.)  podejrzani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu gdzie usłyszeli prokuratorskie zarzuty. Następnie trafili przed oblicze sędziego, który na wniosek prokuratora zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt tymczasowy. Jeszcze tego samego dnia podejrzani zostali osadzeni w areszcie śledczym.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci w dalszym ciągu ustalają czy podejrzani mają związek z innymi podobnymi czynami.

Za popełnione przestępstwa sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

1 komentarz

  1. Dawno temu mieli dobry sposób na złodziei, który nie pozwalał na recydywę. Po prostu obcinano delikwentom dłonie i robiono im tatuaż na czole.

Send this to a friend