Informacje

GROJEC. Poszukiwany listem gończym zatrzymany za jazdę z 2,3 promila alkoholu w organiźmie

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 45 – letniego mieszkańca powiatu chrzanowskiego, który kierował samochodem mając w organizmie 2,3 promila alkoholu. Mężczyzna wsiadł za kierownicę pomimo sądownie orzeczonego zakazu kierowania. Był również osobą poszukiwaną listem gończym. Wpadł dzięki spostrzegawczości innego kierowcy.

W poniedziałek (20.05.2024) tuż po godzinie 18 operator numeru alarmowego 112 otrzymał anonimowe zgłoszenie dotyczące samochodu marki Renault Master za którego kierownicą najprawdopodobniej znajduje się nietrzeźwa osoba. Z relacji zgłaszającego wynikało, że pojazd jedzie w kierunku Oświęcimia. Informacja natychmiast trafiła do policjantów. Kierowca dostawczaka policyjne sygnały usłyszał na ulicy Beskidzkiej w Grojcu. Kiedy renault zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział 45 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,3 promila alkoholu. Ponadto okazało się, że mężczyzna posiadał sądownie orzeczony zakaz kierowania, a ponadto był poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Chrzanowie do odbycia 180 dni kary  pozbawienia wolności. 45 – latek został zatrzymany. Trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Następnego dnia został odsadzony w jednym z zakładów karnych w którym spędzi pół roku za przestępstwo drogowe.

Za kierowanie pojazdem pomimo sądownie orzeczonego zakazu kierowania pojazdami grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz konfiskata pojazdu jeśli badanie stanu trzeźwości wykaże, co najmniej 1,5 promila alkoholu. W tym przypadku mężczyzna nie był jedynym właścicielem pojazdu, w związku z tym Sąd będzie orzekał o przepadku jego równowartości.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend