Informacje

GMINA. Uwolnili łabędzia przymarzniętego do tafli lodu

W środę 15 grudnia dzielnicowi oświęcimskiej komendy Policji interweniowali w związku ze zgłoszeniem mieszkańca gminy, który podczas spaceru dostrzegł łabędzia przymarzniętego do tafli lodu na jednym ze stawów w Zaborzu.

Policjanci szybko zlokalizowali łabędzia, jednakże z uwagi na fakt, że znajdował się on daleko od brzegu na miejsce wezwali strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu. Strażacy wyposażeni w kombinezony piankowe przy użyciu sań lodowych uwolnili ptaka z potrzasku. Jak się okazało łabędź znalazł się w niebezpieczeństwie ponieważ jedna noga zaplątała mu się w nylonowy sznurek tkwiący w dnie stawu w wyniku czego nie mógł swobodnie pływać.

Przypominamy, że zima to niezwykle trudny czas dla zwierząt. Pamiętajmy, osoba, która zauważy przymarzniętego ptaka do tafli lodu zbiornika wodnego, nie powinna sama  wchodzić na lód by go uratować. Mogą to uczynić jedynie odpowiednio wyposażone i przeszkolone służby. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112. Przypominamy , że zima jest bardzo trudnym czasem nie tylko dla dzikich zwierząt, ale również dla zwierząt domowych takich jak psy i koty,  pozostające pod gołym niebem. Należy zadbać więc o ocieplaną budę, ciepły posiłek, a w przypadku silnych mrozów, gdy  woda zamarza, co najmniej dwa, trzy razy dziennie ją wymienić.

KPP Oświęcim

foto: pixabay

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend