Informacje

GMINA. Kolejny kierowca zasnął za kierownicą

W czwartek 7 października o godzinie 6.25 służby ratunkowe interweniowały w związku ze zdarzeniem drogowym, do którego doszło w Graboszycach na drodze DK 28.  Przyczyną kolizji było zaśnięcie kierowcy w trakcie jazdy.

Podczas czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 28 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego, kierując samochodem marki Seat, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z samochodem dostawczym marki Peugeot Boxer, którym kierował mieszkaniec powiatu limanowskiego. Do szpitala na badania Pogotowie Ratunkowe przewiozło kierowcę seata.

Mundurowi ustalili, że przyczyną utraty panowania nad pojazdem był fakt,  iż jego kierowca wracając do domu po nocnej zmianie zasnął za kierownicą. Ustalili również, że ani kierowca, ani jego pasażer nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Policjanci przypominają, apelują i przestrzegają.

Policjanci przypominają, że zmęczony kierowca prowadzi pojazd podobnie do kierowcy będącego pod wpływem alkoholu czy narkotyków.   Dlatego niezwykle ważna jest świadomość i zdrowy rozsądek kierujących, którzy nie powinni lekceważyć pierwszych objawów zmęczenia.

Jeśli czujemy, że prowadząc pojazd zaczynamy mieć trudności z koncentracją oraz skupieniem uwagi,  często ziewamy i przecieramy oczy, a powieki robią się coraz cięższe, nie należy zwlekać. Należy zatrzymać pojazd w bezpiecznym miejscu i odpocząć.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł
Send this to a friend