Informacje

GMINA. 89-latek pomimo zakazu, znów kierował

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali 89 –  letniego mieszkańca gminy Oświęcim, który pomimo obowiązującej go decyzji o cofnięciu uprawnień, kierował samochodem. Senior wpadł w ręce mundurowych ponieważ przekroczył prędkość i zapomniał włączyć świateł.

Wczoraj (18.02.2021) po południu policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na trasie Oświęcim – Kęty. Tuż przed 14.00 w Grojcu na ulicy Beskidzkiej mundurowi zauważyli samochód marki Audi bez włączonych świateł dziennych, a ponadto na odcinku, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h  jechał 67 km/h.  W związku z powyższym dali kierującemu sygnały do zatrzymania się.

Podczas kontroli okazało się, że za kierownicą pojazdu siedzi 89 – letni mieszkaniec gminy Oświęcim. Z policyjnej bazy danych wynikało, że senior popełnił nie tylko wykroczenia, ale także przestępstwo, ponieważ od trzech lat posiadał cofnięte uprawnienia do kierowania ze względów zdrowotnych.

Za kierowanie samochodem pomimo cofniętych uprawień do kierowania grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

KPP Oświęcim

Poprzedni artykułNastępny artykuł

4 komentarze

  1. Policja powinna mu kupić laskę – nie ma laski, więc jeździ samochodem 🙂

  2. Alkohol, drogi czytelniku alkohol! Nawet w realnych snach nie przypuszczałam, że jest tylu analfabetów w Polsce. I jeszcze piszą!

  3. Czy naprawdę mozna wypisywać takie brednie?
    Człowieku napij się zamiast uprwiać grafomanię… wody oczywiście bo alkochol tez szkodzi myśleniu.

  4. Czyli pandemii nie ma. 89 latek żyje i ma się dobrze. I jeszcze kieruje! Brawo.

Send this to a friend